|

تاثیر وقفه بورس کالای شیکاگو (CME)!

پیش‌ بینی قیمت بیت ‌کوین!

بورس شیکاگو CME معاملات آتی را در هر دارایی قابل تصور از محصولات کشاورزی تا انرژی، کالا و سهام را ارائه می‌دهد. معامله آتی یک توافق برای…

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز-در حالی که هر زمانی از شبانه‌روز می‌توانید در صرافی‌های ارز دیجیتال معامله خود را انجام دهید اما در بازارهای سنتی صرافی‌ها تنها در ساعات کاری عادی فعالیت می‌کنند و در روزهای تعطیل معاملات متوقف می‌شود.به گزارش شایانیوز به نقل از اقتصادآنلاین معاملات آتی CME از یکشنبه عصر تا عصر جمعه باز است به عبارتی از جمعه تا یکشنبه هیچ معامله‌ای انجام نشده و قیمت ثابت است اما در این زمان بیت‌کوین در صرافی‌های آنلاین مبادله شده و قیمت متغیر است. به همین دلیل قیمت شروع یکشنبه با جمعه قبل تفاوت داشته و همین باعث می‌شود در نمودار بورس شیکاگو شکافی بین دو قیمت دیده شود.

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین

کاربرد شکاف CME در پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین:

مشهور است که شکاف CME باید پر شود به این معنی که قیمت بیت‌کوین باید به قیمت آخرین قیمت هفته قبل هنگام بسته شدن بازار بازگردد. دلیل منطقی‌ای برای این موضوع ارائه نشده اما ۸۰% اوقات جوابگو است. به عبارتی احتمال اینکه قیمت شکاف را پر کند بیشتر از این است که پر نکند.

عده‌ای دلیل این موضوع را افزایش قدرت نهنگ‌ها و گردانندگان بازار در آخر هفته می‌دانند. با کاهش حجم معاملات در آخر هفته نهنگ‌ها راحت‌تر می‌توانند معاملات اهرم دار را به عبارتی لیکویید کنند برای مثلا پس از فروش حجم زیادی از بیت‌کوین قیمت شدیدا افت کرده سپس سریع همان مقدار را با قیمت کمتر خریده و سود می‌کنند. نمونه‌ای از حرکت قیمت بیت‌کوین در آخر هفته چند هفته اخیر به ترتیب:

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین (1)

در دومین هفته ماه ژانویه قیمت به سرعت پس از دو روز و دو ساعت به قیمت بسته شدن هفته قبل بازگشت. البته پس از دو حرکت سریع اولی پایین و سپس بالا.

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین (2)

 

هفته اول ژانویه پس از بسته شدن CME قیمت پامپ ۳ درصدی شروع کرد اما پس از ۲ روز و ۲۲ ساعت به قیمت اولیه بازگشت.

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین (3)

در هفته آخر ماه دسامبر قیمت دقیقا راس ساعت ۱۲ شب روز شنبه به قیمت اولیه بازگشت، گرچه تا چند ساعت دیگر هم به سمت همین قیمت تاب می‌خورد اما بهتر است بیش از یکشنبه منتظر بازگشت قیمت نماند.

چند مثال دیگر در ادامه:

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین (4)

 

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

 

تاثیر+وقفه+بورس+کالای+شیکاگو+(CME)+در+پیش_+بینی+قیمت+بیت+_کوین (6)

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی