|

ریزش دلار قوت گرفت

دلار به مرز ۲۵ هزار تومان رسید!

اخبار وین مستقیما بر معاملات و قیمت دلار اثر گذاشته و از هفته گذشته کاهش قیمت دلار شروع شده و همچنان ادامه دارد.

لینک کوتاه کپی شد

مذاکرات وین در آخرین ساعات ۱۹ دی ۱۴۰۰ دلار را وارد کانال ۲۷ هزار تومان کرد و به ۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان رساند. اما قیمت دلار در  ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ در بازار آزاد باز هم کاهش داشت و به ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تجارت نیوز؛ پیش از این معامله‌گران بزرگ بازار اعلام کرده بودند که دلار ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومانی محدوده مقاومتی قیمت دلار است و اگر دلار این محدوده را از دست بدهد، وارد کانال پایین‌تر می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد که محدوده مقاومت بعدی، ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان باشد. قیمت دلار در بازار آزاد اکنون ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان است و اگر قیمت دلار کمی دیگر کاهش پیدا کند، احتمال وارد شدن آن به کانال ۲۶ هزار تومان قوت می‌گیرد.

شبکه اطلاع رسانی ارز و طلا، آخرین قیمت دلار در صرافی‌ها را ۲۶ هزار و 726 تومان اعلام کرده است. این در حالی است که پیگیری ها از صرافی بانک پاسارگاد و بانک شهر نشان می‌دهد که قیمت دلار در این دو صرافی بانکی به ۲۶ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است. این یعنی دلار یک قدم با ورود به کانال ۲۵ هزار تومان فاصله دارد.

قیمت یورو هم در روزهای اخیر کانال ۳۰ هزار تومان را ترک کرد و به ۲۹ هزار ۹۲۰ تومان رسید.

روند کاهش قیمت دلار تا کجا ادامه دارد؟

قیمت دلار مستقیما تحت تاثیر اخباری است که از وین مخابره می‌شود. اخباری که در چند روز گذشته مثبت بوده و این سیگنال را به معامله‌گران داده که کاهش قیمت دلار جدی است.

از طرف دیگر پیگیری‌های تجارت‌نیوز از صرافی‌های بانکی نشان می‌دهد که بازار ارز فعلا راکد است و ارزی معامله نمی‌شود. به نظر می‌رسد بازار منتظر افت بیشتر قیمت دلار است و مردم خرید خود را به تعویق انداخته‌اند.

رئیسی دولت را با دلار ۲۶ هزار تومان تحویل گرفت و به نظر می‌رسد که در تلاش است قیمت دلار را به پایین‌تر از این رقم برساند. اما سوالی که وجود دارد این است که قیمت دلار چقدر کاهش پیدا می‌کند.

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی