|

وزارت خزانه‌داری!

ارزهای دیجیتال نمی‌توانند اثر تحریم‌های آمریکا را کم کنند!

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نظیر روبل دیجیتال روسیه، تهدیدی برای تحریم‌های ایالات متحده نیست.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز و نقل از تجارت نیوز، والی آدیمو، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی نظیر روبل دیجیتال روسیه، تهدیدی برای تحریم‌های ایالات متحده نیست.

این مقام آمریکایی در گفتگو با سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد با وجود افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، دلار آمریکا همچنان قدرتمندترین ارز جهان باقی خواهد ماند.آدیمو به این نکته اشاره کرد که رمزارزها، فرصت‌های بسیاری برای اقتصاد آمریکا فراهم می‌کنند اما چالش‌هایی نظیر پولشویی هم در این میان وجود دارد. با وجود این، می‎‌توان در کنار بهره بردن از مزایای رشد این صنعت، در برابر مضرات آن هم مقابله کرد.

این مقام مالی امریکا گفت: « ما در نهایت مجبور به همکاری با کشورهای دیگر دنیا هستیم تا خطرات احتمالی این بازار را کاهش دهیم. ما می‌توانیم با خالقان ارزهای دیجیتال مذاکره کرده و از آنها بخواهیم از قوانین ضد پولشویی پیروی کنند.»

آدیمو همچنین پیشنهاد داد که ارزهای دیجیتال ایجاد شده توسط بانک‌های مرکزی هیچ خطری برای تحریم‌های آمریکا ایجاد نمی‌کند.وی گفت: « ما معتقدیم حتی اگر روبل دیجیتال یا دیگر ارزهای دیجیتال پا به عرصه بگذارند، هنوز تحریم‌های آمریکا اثر لازم را بر اقتصاد آنها خواهد داشت، چرا که اقتصاد جهانی همچنان به هم پیوسته است.»مقامات آمریکایی می‌گویند، شرکتهای در سراسر دنیا برای انجام کسب‌وکارهای خود از دلار آمریکا استفاده می‌کنند، چرا که اقتصاد آمریکا همچنان بزرگترین اقتصاد جهان است.

در ماه اکتبر، معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرده بود که روسیه در نظر دارد سهم دلار آمریکا در ذخایر بین‌المللی خود کم کند. طرحی که در راستای کاهش اثر تحریم‌های امریکا بود.ایالات متحده در سالهای اخیر تحریم‌های زیادی را علیه روسیه وضع کرده که بهانه آنها حملات سایبری، تحت تعقیب قراردادن مخالفان داخلی و مداخله در انتخابات بوده است.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

 

 

 

 

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی