|

احتمال رسیدن بیت‌کوین به ۶۰ هزار دلار چقدر است؟

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال امروز دوشنبه 13 اردیبهشت 1400

صرافی کوین بیس موفق شد مجوز عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کسب کند

لینک کوتاه کپی شد

یک بار دیگر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتالی به چیزی در حدود دو تریلیون دلار رسیده که این به معنای ارزش بازاری معادل ارزش بازار شرکت اپل به عنوان دومین شرکت بزرگ در جهان است. از زمانی که بانک های مرکزی در نقاط مختلف اعلام کردند پروژه های خود برای راه اندازی ارزهای دیجیتالی را تسریع می بخشند، مقبولیت و محبوبیت ارزهای دیجیتالی بین معامله گران و شهروندان عادی افزایش یافته است

در ادامه روند ورود شرکت های بزرگ به بازار ارزهای دیجیتالی، این بار نوبت به یکی از بزرگ ترین شرکت های چینی رسیده است. طبق اعلام مدیران شرکت میتو، این شرکت ۱۰۰ میلیون دلار در بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری خواهد کرد. این اقدام در راستای تنوع بخشی به دارایی های این شرکت در زمان همه گیری کرونا و کاهش آسیب پذیری به سبد دارایی های نقدی این شرکت انجام می شود.

پس از آن که صرافی کوین بیس موفق شد مجوز عرضه اولیه سهام خود در بورس نیویورک را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا کسب کند، حالا دیگر صرافی بزرگ ارزهای دیجیتالی به نام کراکن نیز اعلام کرده که در تدارک عرضه سهام خود در بورس برای سال ۲۰۲۲ میلیادی است. این صرافی اکنون چهارمین صرافی بزرگ دنیا محسوب می شود و بیش از ۶ میلیون مشتری دارد. جسی پاول- مدیرعامل این صرافی- پیشتر گفته بود بیت کوین پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را دارد.

رمز ارزقیمت دلار قیمت ( تومان)
بیت کوین - Bitcoin BTC56،856.801,417,895,002
اتریوم - Ethereum ETH2،967.8674,012,384
تتر - Tether USDT1.0024,940
ریپل - Ripple XRP1.5839,470
پولکادات - Polkadot DOT36.44908,704
کاردانو - Cardano ADA1.3433,715
کوین بایننس BNB624.7615،728،257
لایت کوین - Litecoin LTC270.576,811,635
لینک چین - Chainlink LINK39.701،037،222
بیت کوین کش - Bitcoin Cash BCH982.49
24,734،245

علت جهش ۸ درصدی بیت‌کوین چه بود؟ / احتمال رسیدن بیت‌کوین به ۶۰ هزار دلار چقدر است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار مشتقه نقش مهمی در تعیین قیمت بازار لحظه‌ای بیت‌کوین دارد، به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، منقضی شدن قراردادهای اختیار ۴٫۲ میلیارد دلاری موجب شد تا بیت‌کوین برای اولین بار در دو هفته اخیر به سطح ۵۸ هزار دلاری برسد. در حال حاضر بیت‌کوین با رشدی ۸ درصدی در ۲۴

بازار مشتقه نقش مهمی در تعیین قیمت بازار لحظه‌ای بیت‌کوین دارد، به طوری که در ۲۴ ساعت گذشته، منقضی شدن قراردادهای اختیار ۴٫۲ میلیارد دلاری موجب شد تا بیت‌کوین برای اولین بار در دو هفته اخیر به سطح ۵۸ هزار دلاری برسد.

در حال حاضر بیت‌کوین با رشدی ۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشه در محدوده ۵۸ هزار دلاری معامله می‌شود و میانگین متحرک ۱۰ و ۵۰ ساعته این رمزارز نیز از منظر تکنیکال نشان از روند صعودی آن دارد.

منقضی شدن قرارداد اختیار از این نظر حائز اهمیت است که برخی از معامله‌گران را مجددا به بازار لحظه‌ای برمی‌گرداند و همین موضوع موجب افزایش تقاضا در بازار و بالارفتن قیمت می‌شود.

با این حال به نظر نمی‌رسد بیت‌کوین بتواند در سه هفته آینده مرز ۶۰ هزار دلاری را بشکند. بر اساس آمارتجمیع شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری اسکیو از جایگاه‌های قراردادهای آپشن با تاریخ سررسید ۲۱ می، شانس رسیدن بیت‌کوین به سطح ۶۰ هزار دلاری تا آن تاریخ تنها ۳۸ درصد است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها