|

(تصویر) وضعیت تکان‌دهنده مترو تهران در روزهای قرمز

در حالیکه تهران در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و مدام مقامات بهداشتی نسبت به بحرانی بودن شهر هشدار می دهند اما مترو تهران امروز در چهارمین…

لینک کوتاه کپی شد

در حالیکه تهران در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و مدام مقامات بهداشتی نسبت به بحرانی بودن شهر هشدار می دهند اما مترو تهران امروز در چهارمین روز هفته مملو از جمعیت بود. 

تصاویر منتشر شده در رسانه‌ها از مترو تهران بسیار نگران کننده است. 

900564_440

 

در همین حال امروز فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه متاسفانه با جدی نگرفتن توصیه های کارشناسان نظام سلامت، امروز شاهد وقوع یک سناریوی تلخ هستیم که نباید رخ می داد، از ثبت رکورد بی سابقه در بستریهای کرونا در تهران خبر داد و گفت: "پیشنهاد ما برای گذر از این بحران، تعطیلی یک هفته تا ۱۰ روزه استان تهران است و آن را به معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور و وزیر بهداشت اعلام کرده ایم. "

علیرضا زالی گفت: "میزان بستری بیماران کرونایی به چهار هزار و ۴۰۰ تخت در استان تهران رسیده و یک هزار و ۱۲۰ نفر از این بیماران یعنی حدود ۲۵ درصد آنها در بخش های مراقبت ویژه هستند."

او با اشاره به میزان بستری یک هزار و ۱۰۰ بیمار در روز جاری، افزود: "در ۱۴ ماه گذشته چنین رکوردی در استان تهران ثبت نشده بود که نشانه نگران کننده ای برای روزهای آینده است."

با قرمز شدن وضعیت تهران محدودیت ها در شرح افزایش یافته و دورکاری بیش از پنجاه درصدی کارمندان به اجرا در می آید. اما همچنان تردد در پایتخت بالاست. 

برخی معتقدند اجرای طرح ترافیک در تجمع مردم در مترو و وسایل حمل و نقل عمومی تاثیر زیادی دارد و می تواند در گردش ویروس موثر باشد. 

در همین راستا علیرضا وهاب زاده مشاور وزیر بهداشت از تصمیم مقامات شهری برای اجرای طرح ترافیک انتقاد کرد و نوشت: «بحران قرمز شدن تهران هم مانع لغو طرح ترافیک نشد و ظاهرا این طرح تا شرایط سیاه کرونایی ادامه دارد. البته برخی مسئولان (غیر بهداشتی) معتقدند طرح ترافیک تاثیری در شلوغی مترو ندارد و شلوغی مترو و اتوبوس هم تاثیر چندانی در گسترش و شیوع کرونا ندارد...»

 

 

منبع: همشهری

دیدگاه تان را بنویسید