|

وقتی شاسی بلند چینی فردا موتورز سه قیمتی می شود!

محصولات شرکت فردا موتورز امروز در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه می‌شوند. اما fmc sx5 در سامانه یکپارچه و بازار با چه قیمتی فروخته می‌شود؟…

لینک کوتاه کپی شد

محصولات شرکت خودروسازی فردا موتورز امروز در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه می‌شوند. اما fmc sx5 در سامانه یکپارچه و بازار با چه قیمتی فروخته می‌شود؟

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تجارت نیوز؛ خودروی FMC SX5 محصول شرکت فرداموتورز است که نسخه ارتقایافته آن به تازگی وارد بازار کشور شده است. قیمت تمام‌شده FMC SX5، فرداموتورز هم‌اکنون در بازار آزاد در محدود یک میلیارد و 495 میلیون تومان است. گرچه این مونتاژکار قیمت درب کارخانه را 989 میلیون تومان اعلام کرد، اما شورای رقابت در فهرست خود قیمت SX5 را 645 میلیون تومان گذاشت. حال با احتساب مالیات، عوارض، بیمه و … قیمت نهایی این خودرو حدود 724 میلیون تومان خواهد بود.

بنابراین اختلاف قیمت دستور شورای رقابت و بازار این خودرو، چیزی در حدود 771 میلیون تومان خواهد بود که اختلاف زیادی نسبت به قیمت اولیه خودروست. البته باید به این نکته اشاره کرد که فعلاً شرکت مونتاژکار و وزارت صمت بر سر قیمت نهایی عرضه خودرو به توافق نهایی نرسیده‌اند.

353842_406

معرفی FMC SX5

FMC SX5 در اصل محصول زیرمجموعه فورتینگ از شرکت دانگ فنگ است و در بازار چین با نام فورتینگ Jingyi X5 شناخته می‌شود. فردا sx5 نسل دوم فورتینگ x5 است که سال 2016 معرفی شد و تا سال 2021 روی خط تولید بود. این کراس‌اوور کامپکت از سال 1400 روی خط مونتاژ خودروسازی فردا آمد و البته خود شرکت فردا موتورز آن را با نام fmc sx5 می‌شناسد.

ظاهر فردا sx5 از مجموعه خطوط ساده و منظم تشکیل شده است و طراحان آن، محصولات اروپایی مثل نسل دوم فولکس واگن تیگوان را به‌عنوان الگوی خود قرار داده‌اند. این سبک طراحی باعث شده است فردا sx5 خودرویی مدرن و جلب توجه کننده نباشد اما در عوض چهره‌ای هماهنگ و منطقی را به نمایش بگذارد که دیرتر از حد معمول برای مالک خسته‌کننده می‌شود.

FMC-SX5-4

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی