|

با مرگ ملک بریتانیا چه کسی وارث تاج و تخت می شود؟

شاهزاده «چارلز» پسر ملکه انگلیس و وارث تاج و تخت ملکه بریتانیا است

لینک کوتاه کپی شد

در حالی که برخی منابع از مرگ الیزابت دوم، ملکه انگلیس در سن ۹۶ سالگی خبر دادند اما کاخ باکینگهام با تایید وخامت حال وی اعلام کرد ملکه تحت مراقبتهای پزشکی است.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از ایسنا، کاخ باکینگهام اعلام کرده که احوال ملکه نگران کننده است و نزدیکانش برای دیدن او مراجعت میکنند.

روز گذشته بعد از دیدار ملکه بریتانیا با نخست وزیر جدید انگلستان، پزشکان از ملکه خواسته بودند که برنامه‌های روز آینده خود را لغو کند و به دلایل پزشکی به استراحت بپردازد.

ملکه الیزابت ۹۶ ساله است و در طول سال‌های گذشته چند بار تخت مراقبت پزشکی قرار گرفته است

الیزابت دوم طولانی ترین دوران سلطنت در تاریخ بریتانیا را در اختیار دارد و در حال حاضر مسن ترین مقام سلطنتی در جهان است.

تمام اعضای خانواده سلطنتی یا در کاخ بالتیمور در اسکاتلند هستند و یا در راه رفتن به این کاخ، محل سکونت ملکه الیزابت هستند.

در ویدئویی که از جلسه پارلمان انگلیس منتشر شده است، «ناظم زهاوی» وزیر کابینه تراس در میانه جلسه در حال تحویل یادداشتی درباره وضعیت بیماری ملکه به دست نخست‌وزیر دیده می‌شود که می‌تواند نشانگر جدیت بیماری ملکه انگلیس باشد.

از سوی دیگر «کر استارمر» رهبر حزب کارگر انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد «عمیقاً نگران» اخبار پیرامون سلامتی ملکه ۹۶ ساله این کشور بوده و در مورد بهبود او ابراز امیدواری کرد.

یک سخنگوی کاخ «بالمورال» اسکاتلند محل حضور ملکه اعلام کرد شاهزاده «چارلز» پسر ملکه انگلیس و وارث تاج و تخت او و به همراه همسرش در حال حاضر بر بالین وی حاضر شده و شاهزاده «ویلیام» پسر چارلز نیز فوراً خود را به این کاخ رسانده‌ است.

این در حالی است که حدود یک ساعت پیش کاخ باکینگهام اعلام کرده بود درباره وضعیت ملکه به فرزندانش اطلاع‌رسانی کرده است.

از سوی دیگر شاهزاده «هری» دیگر پسر چارلز و همسرش «مگان مارکل» که مدت‌ها است با خانواده سلطنتی قطع ارتباط کرده‌اند، عازم کاخ بالمورال شده‌اند.

دقایقی بعد خبرگزاری «رویترز» اعلام کرد که تمامی فرزندان ملکه از جمله شاهدخت «آن»، شاهزاده «اندرو» و شاهزاده «ادوارد» جوان‌ترین پسر او نیز در اسکاتلند حاضر شده‌اند.

برخی رسانه‌ها در حال گمانه‌زنی درباره اجرای «عملیات اسب تک‌شاخ» هستند که شامل مراسم خاکسپاری ملکه در اسکاتلند و تعطیلی موقت پارلمان این بخش از بریتانیا خواهد بود.

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی