|

دغدغه کارمزدهای بالا

جنگ بر سر عملکرد اتریوم ادامه دارد؟

بحث در مورد قابلیت استفاده اتریوم در آخر هفته گذشته در توییتر Crypto بالا گرفت این درحالی است که هزینه های کارمزد اتریوم همچنان بالاست.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- هفته ی گذشته مجددا بستری فراهم شد برای درگیری های لفظی سرمایه داران بر سر  کارمزد تراکنش های اتریوم. این امر دیگر شبیه به یک بحران وجودی شده است.

در آخر هفته ی گذشته سو ژو یکی از بنیانگذاران Three Arrowe Capital در غالب یک پیام در تویتر خود اعلام کرد که به دلیل افزایش هزینه های تراکنش و کاهش قابلیت استفاده از شبکه او تصمیم دارد بلاک چین اولیه مبتنی بر قرارداد هوشمند را ترک کند.

او در ادامه به انتقاد جامعه ای پرداخت که مردم آن باید صدها دلار برای تراکنش ها بپردازند تا داستان هایی به آنها گفته شود مبنی بر اینکه چگونه به قدری باهوش باشند که بتوانند اتریوم را باقیمت 10 دلار خریداری نمایند.

Twiter

اگرچه که ژو کمی بعد به خاطر گفته های خود عذرخواهی کرد اما هنوز هم توییت های او در صفحه اش پابرجاست در کنار پاسخ هایی که گاها خیلی مهربانانه و مودبانه نبودند.

ریک برتون توسعه دهنده کیف پول تعادلی ,انتقاد ژو از رانت جویی در شبکه را طعنه آمیز دانست و با توجه به عملکرد اخیر او به عنوان یک سرمایه گذار  نوشت: شما بخاطر عملکرد دیگران است که به فعالیت خود ادامه میدهید. همچنین در ادامه نوشت شما هیچ چیزی را خلق نمی کنید و فقط روایت کننده آن چیز هایی هستید که از قبل وجود داشته اند.

ژو اصرار داشت که او خود هم کاربر پلتفرم هایی است که در آنها سرمایه گذاری نموده است بنابراین نظرات او به نوعی از سوی مصرف کننده ها عنوان می شود. مشخص است که Three Arrow به شدت روی اتریوم و برنامه های غیر متمرکز آن سرمایه گذاری کرده است با این وجود برای این که بتواند ریسک خود را پایین بیاورد به دارایی های اعلام شده خود بیت کوین, دوج کوین و حتا رقبای اتریوم مانند سولانا را هم اضافه کرده است.

به نوعی میتوان این طور برداشت کرد که در این گفت و گو ها مفهومی پنهان شده است بدین مضمون که ژو با ارزهای چند میلیارد دلاری بازارسازی میکند تا بتواند قیمت ها را افزایش دهد.

میانگین کارمزد تراکنش ها زمانی که ژو برای اولین بار اظهارات خود را در توییتر اعلام کرد برای بیت کوین 38.80 دلار بود چیزی حدود 12 برابر بیشتر از اتریوم که میانگین کارمزد تراکنش هایش 3.05 دلار بود.

در هرصورت برنامه این است که شبکه, اتریوم را به میزان قابل توجهی افزایش دهد تا بتواند تراکنش های بیشتر و سریع تری را انجام دهد. در ابتدای ورود اتریوم به بازار رمزارز ها این موضوع شاید چندان مهم نبود اما همانطور که برنامه های غیر متمرکز محبوبتر می شوند با هر پیشنهاد NFT و هرمبادله در زنجیره, پروتکل های بیشتری برای پهنای باند وارد رقابت می شوند.

در این میان توسعه دهندگان شبکه همواره به نوآوری خود ادامه میدهند. سوختگی سو که به EIP-1559 مربوط می شود بخشی از بروزرسانی شبکه به دنبال افزایش فشار کاهش دهنده اتریوم بود. در حقیقت این امر تلاشی برای شفاف تر کردن کارمزد ها بود. این اقدام یک کارمزد پایه ایجاد کرد که تراکنش کنندگان به جای پرداخت به ماینر های شبکه به خود شبکه پرداخت می کنند . در حقیقت شبکه تمام هزینه ها را ازبین برد و نرخ اضافه شدن اتریوم جدید به شبکه را کاهش داد.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی