|

اگر عاشق استایل رسمی هستی ولی می خوای راحت هم باشی تیپ کالج بزن که غوغا کنی

تاریخچه این دست لباس پوشیدن به قرن 20 و در واقع زمان حضور دانش آموزان کالج آمریکای شمالی که عموم آنها انگلیسی تبار بودند بر می گردد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- استایل و نوع پوشش همواره می تواند علاوه بر نشان دادن بخشی از شخصیت افراد، احساس اعتماد به نفس را نیز در آنان ایجاد نماید. برای همین است که توجه به نوع پوشش همواره مهم تلقی می شود. به بهانه ی همین موضوع امروز با استایل کالج یا پرپی به سراغ شما آمده ایم تا اگر از علاقه مندان آن هستید؛ با کمک جزئیات ارائه شده بتوانید استایل دلچسبی را نیز برای خود رقم بزنید.

کالج دخترانه شیک

ریشه استایل کالج از کجا می آید؟

در وهله اول باید دانست که این استایل ناشی از یک فرهنگ و نوع لباس پوشیدن است که بر اساس سلیقه دانش آموزان مرفه جامعه ای که به کالج می روند شکل گرفته و به آن پرپی نیز می گویند. اما دلیل محبوبیت این نوع استایل، شباهت زیاد آن به سبک کلاسیک است. همین موضوع باعث شده که عمده ی افراد، استایل کالج را بسیار فراتر از یک پوشش بدانند و حتی آن را نمادی از شخصیت اشرافی تلقی کنند

تاریخچه این دست لباس پوشیدن به قرن 20 و در واقع زمان حضور دانش آموزان کالج آمریکای شمالی که عموم آنها انگلیسی تبار بودند بر می گردد. آن زمان دانش آموزان لباس فرم خویش را به اشکالی که اجازه پوشیدنش را داشتند تغییر دادند. پیش از اینکه در دهه هشتاد این سبک به یک کلیشه تبدیل شود، از محبوبیت بالایی نیز برخوردار بود و حتی طراحان نامی دنیا نیز از المان های آن در مقوله ی طراحی استایل و مد بهره می بردند.

استایل شیک کالج

شاخصه های استایل کالج را بشناسید

در جهان مدرن، استایل کالج تنوع های زیادی را شامل می شود که الزاما نیز ظاهر اشرافی  سابق خود را پیش نمی برد اما در عین حال هنوز شیک و جذاب است. الگوهای مورد استفاده در این نوع استایل غالبا اندامی و بدون حجم هستند و تعداد لایه های آن نیز بسیار کم است.

کالج

ساخت استایل کالج زنانه نیز دقیقا مانند المان های آن از هر نوع اغراق و پیچیدگی به دور است. به عنوان مثال لباس هایی مانند جلیقه های کلاسیک، دامن پلیسه، پیراهن های یقه دار، انواع بافت های بدون یقه، جوراب شلواری ضخیم، ژاکت و به طور کل این دست لباس ها همگی می توانند در ساخت استایل کالج شما را یاری دهند.

کالج دخترانه

استایل کالج و اکسسوری ها

عموم افرادی که به سبک کالج علاقه دارند از جواهرات نقره ای و مرواریدی که کمترین حد از جلب توجه را دارند استفاده می کنند. همچنین گل سینه های ظریف، کراوات، کلاه برت و ... که کوچکترین زرق و برقی در آنها دیده نمی شود مورد علاقه ی آنهاست.

گفتنی است که هدبند و دیگر اکسسوری ها نیز در این استایل محبوبند. شما هیچ پیرو سبک کالجی را نمی یابید که از انگشتر های خیلی بزرگ یا گردنبند های عجیب و غریب در استایل خود استفاده کند و تنها چیزی که شاید با اندکی خودنمایی در این سبک جایی داشته باشد ساعت مچی کلاسیک است.

اکسسوری کالج

در استایل کالج چی رو با چی ست کنیم؟

رنگ آنچنان که باید و شاید در این نوع لباس پوشیدن جولان نمی دهد. اما بی شک رنگ هایی با درصد خودنمایی بالا یا بسیار تند و تیز نیز جایگاهی در این نوع استایبل ندارند.

اما به عنوان مثال، شما می توانید یک شلوار جذب را همراه بوت پوشیده و با یک شومیز بلند و کراوات های ظریف دخترانه ست کنید. رنگ های روشن یا ترکیبی از تیره و روشن نیز در این استایل هارمونی جذابی را ایجاد میکند. 

استایل دختر کالج

در هر صورت همواره به یاد داشته باشید که به کار گیری المان های کلاسیک و جلوه های اشرافی را در انتخاب پوشش کالج خود فراموش نکنید. همچنین موها در استایل کالج کاملا ساده هستند و با یک اسکارف جذابیت بیشتری به ظاهر شما خواهند داد. گل سر های بزرگ، آرایش آنچنانی  و از این قبیل کارها در این استایل مردود بوده و تاکید آن بر حفظ وقار و سادگی در عین شیک پوشی و آراستگی است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی