|

تخت گاز پراید در بازار

با گذشت بیش از یکسال از توقف تولید پراید بازار همچنان با رشد قیمت «پراید 131» و «پراید 111» روبرو است.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از اقتصادنیوز، رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که طی یک هفته گذشته (از 14تیر تا 22 تیر ماه)  دو خودرو پراید111 و پراید 131 هر کدام در بازار افزایش 3 میلیون تومانی داشته اند.

ارزیابی بازار خودرو حکایت از آن دارد که قیمت پراید 111 با رشد 3 میلیونی نسبت هفته گذشته در بازار به 138 میلیون تومان رسیده است. از سوی دیگر پراید 131 نیز در مدت زمان مورد بررسی رشد3 میلیونی داشته و قیمت آن امروز در بازار به 125 میلیون تومان رسیده است.

رشد قیمت پراید در روزهای تعطیل تهران در حالی صورت گرفته که به گفته فعالان بازار خودرو با توجه به توقف تولید، قیمت این خودرو به واسطه عوامل جانبی تعیین نمی شود، بلکه فروشندگان هستند که قیمت این خودرو در بازار را در بازار مشخص می کنند.

ارزیابی صورت گرفته از بازار خودرو نشان دهنده آن است که هرچند تولید پراید در سال گذشته متوقف شد، اما همچنان مدل صفر این دو خودرو در بازار موجود است و با این شرایط می توان گفت در سال 1400 نیز این دو خودرو همچنان معیار کف قیمت در بازار شناخته می شوند و خریداران این دو خودرو همچنان می توانند به مدل صفر این خودرو با مدل 99 دسترسی داشته باشند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه