|

اولین وانت پیکاپ میلیاردی تولید داخل به بازار می آید

در ادامه روند رونق گرفتن تولید و عرضه وانت پیکاپ در خودروسازی کشورمان، قرار است مدل اتوماتیک وانت آمیکو آسنا روانه بازار شود.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش شایانیوز به نقل از خودروتک، پیکاپ آمیکو آسنا یکی از پیکاپ هایی بود که باتوجه به طراحی عضلانی آن خیلی زود مورد توجه آفرودرها قرار گرفت. هر چند قیمت بالای آن پشت فرمان آن نشستن را برای خیلی از آفرودبازها به آرزویی تبدیل کرده است.

به هر روی، حالا قرار است نسخه اتوماتیک آمیکو آسنا نیز وارد بازار شود. نکته قابل توجه قیمتی آن است که آنگونه که شنیده می شود قرار است قیمتی بالاتر از یک میلیارد تومان داشته باشد. قیمتی که دور از ذهن نیز نیست.

چرا که در حال حاضر قیمت نسخه دنده دستی این خودرو براساس قیمت اردیبهشت ماه 1400 ، در رنگ سفید 924 میلیون تومان و در دیگر رنگ ها 946 میلیون تومان است. هر چند قیمت این خودرو در بازار در حال حاضر در رنگ سفید 820 میلیون تومان است. با در نظر گرفتن قیمت رسمی کارخانه این خودرو، عرضه مدل اتومات در بالاتر از یک میلیارد تومان قطعی به نظر می رسد.

البته به موازات اتومات شدن آمیکو آسنا ، تغییراتی در مشخصات موتور آن نیز دیده می شود و با موتوری قوی تر رو به رو خواهیم بود. آمیکو آسنا اتومات با همان موتور 2400 سی سی عرضه می شود اما مجهز به توربوشارژر که قدرت موتور را از 143 اسب بخار کنونی به 220 اسب بخار خواهد رساند که در ترکیب با گیربکس اتومات 6 دنده از افت عملکرد خودرو جلوگیری می کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها