|

آخرین وضعیت بازار خودرو

وضعیت عرضه و تقاضا در بازار خودرو نشان می دهد هرچند تا حدی ثبات در این بازار ایجاد شده اما همچنان نوسان نرخ ارز می تواند باعث تغییر کمی در…

لینک کوتاه کپی شد

 اگرچه قیمت خودرو در بازار تقریبا به ثبات رسیده است اما نوسانات نرخ ارز همچنان باعث تغییرات کوچکی در قیمت خودروها در بازار می‌شود. در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت ارز، نرخ خودرو نیز در بازار کمی تغییر کرده که در این مورد می‌تواند به افزایش تا 14 میلیون تومانی قیمت برخی خودروها اشاره کرد، هرچند در زمان معامله قدرت چانه زنی خریداران بالاتر است و نرخ های قابل معامله پایین تر از قیمت های اعلامی اولیه است.

بررسی وضعیت بازار خودرو نشان می‌دهد قیمت هر دستگاه سایپا 131 که هفته گذشته حدود 102 میلیون تومان معامله می‌شد امروز به 107 میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت سمند ال ایکس از 172 میلیون تومان در هفته گذشته به 185 میلیون تومان طی نخستین روز هفته جاری افزایش یافته است. قیمت پژو 405 نیز از 177 میلیون تومان به 185 میلیون تومان رسیده و هر دستگاه پژو پارس که هفته پیش با قیمت 195 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شد، این هفته با قیمت 209 میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

قیمت پژو 206 تیپ 2 نیز از 182 میلیون تومان به 189 میلیون تومان رسیده و هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 نیز با قیمت 260 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. در مورد رانا ال ایکس نیز باید به قیمت 203 میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم، همچنین هر دستگاه تیبا با قیمت 113 میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. قیمت کوئیک دنده‌ای نیز 136 میلیون تومان است.

تغییر قیمت ها در بازار چشمگیر نیست

با وجود نوسان در قیمت برخی خودروها، فعالان بازار خودرو همچنان معتقدند این بازار به ثبات نسبی رسیده و تا شب عید شاهد تغییر قیمت قابل توجهی در بازار نخواهیم بود.

نعمت الله کاشانی نسب، نایب رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در این مورد با بیان اینکه بازار خودرو مدتی است به ثبات رسیده است، گفت: افزایش یا کاهش چشمگیری در قیمت های بازار خودرو نداشته‌ایم و قیمت‌ها در وضعیت ثابتی قرار دارند.

وی با اشاره به اهمیت رشد تیراژ تولید خودرو در وضعیت قیمتی بازار، ادامه داد: قیمت خودروهای وارداتی نیز در صورت آزاد شدن واردات، کاهش خواهد یافت.

به گفته وی در حال حاضر تقاضا برای خرید خودروهای کارکرده در بازار نسبت به قبل افزایش داشته و خریداران کمتری در پی خودروهای صفر کیلومتر هستند.

سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو نیز در این مورد به فارس گفت: با توجه به ثبات نسبی در قیمت ارز، قیمت خودرو نیز تغییر چندانی نداشته و بازار تقریبا باثبات است.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌کنیم تا شب عید نوسان  چندانی در بازار خودرو نداشته باشیم مگر این که قیمت دلار تغییر قابل توجهی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مشتریان و خریداران بازار خودرو در حال افزایش هستند، گفت: به دلیل نبود مشتری و خریدار در این بازار، خرید و فروش تقریبا قفل بود اما در حال حاضر تقاضای کاذب در بازار فروکش کرده و خریداران واقعی وارد بازار شده‌اند.

منبع:خودرو تک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها