|

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

خونه های کوچیک با این ایده های نابی به صد تا خونه وِلنگار بی روح می ارزند!

aesthetic small living room design ideas

با چند تا ایده میتونی شخصی ترین فضای ممکن رو برای خودت طراحی کنی بدون اهمیت به این موضوع که فضای خونَت کوچیکه یا بزرگ.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- این روز ها هدیه افزایش جمعیت خانه های آپارتمانی و کم متراژ به ماست و اگر کسی به بودن در خانه های بزرگ و حیاط دار با باغچه های زیبا و ایوان های بزرگ عادت داشته باشد ممکن است در یک خانه آپارتمانی کوچک احساس سردی و بی مهری کند، ممکن است خودش را بخشی از آن خانه نداند و نتواند آن حس خوب و لذت بخشی را که باید از خانه خود بگیرد اما باید بدانید که برای هر مشکلی راه حلی هسست. دست از سرزنش کردن متراژ خانه ها و آپارتمان ها بردارید و در عوض با استفاده از اصول چیدمان و دکوراسیون خانه خود را به زیبا ترین و دوست داشتنی ترین حالت ممکن دکور کنید تا از هر لحظه بودن در آن لذت ببرید.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

1.استفاده از پترن ها را فراموش نکنید

به طور معمول استفاده از پترن ها در فضاهای کوچک پیشنهاد نمیشود اما اگر احتیاج دارید که چیدمان و دکوراسیون خانه خود را شخصی کنید و حس و حال ویژه ای به آن ببخشید مطمئنا استفاده از پترن های بزرگ و ویژه می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد با این حال این نکته را هم باید در نظر بگیرید که استفاده از پترن های بزرگ به معنای این است که باید کمتر از لوازم دکوری استفاده کنید تا شلوغی بی حد و ایجاد حس آشفتگی در فضا جلوگیری کنید.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

2.استفاده از گل و گیاه را فراموش نکنید

احتیاجی نیست که حتما انواع و اقسام گل ها و گیاهان را در خانه خود داشته باشید، بسته به فضایی که در اختیار دارید می توانید از انواع و اقسام گیاهان مناسب با آن فضا استفاده کنید. داخل سرویس بهداشتی، داخل آشپزخانه و یا گوشه سالن نشیمن. قرار دادن گیاهان در خانه باعث حس نشاط و سرزندگی می شود پس برای ورود آن ها به خانه خود تامل نکنید.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

3.استفاده از رنگ های گرم را فراموش نکنید

شاید دوست داشته باشید که سالن نشیمن و یا آشپزخانه خود از رنگ های روشن پر کنید تا باعث روشن تر دیده شدن و بزرگ تر به نظر رسیدن فضا شوند، که البته انتخاب هوشمندانه ایست اما استفاده از رنگ های گرم را هم در نظر داشته باشید. می توانید برای دیوار اتاق خوابتان به جای رنگ سفید از یک رنگ ملایم نسبتا گرم استفاده کنید تا به این ترتیب کمی هویت شخصی به آن جا ببخشید مثلا صورتی مایل به بژ می تواند یک گزینه ایده آل باشد.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

4.استفاده از ایده دیوار اکسانت را فراموش نکنید

به گزارش شایانیوز، دیوار اکسانت باعث میشود توجه ها به قسمت ویژه ای از خانه جلب شوند به علاوه این که می توانند نمایانگر شخصیت و علایق شما باشند به این ترتیب احتمالا احساس بهتری در آن فضا خواهید داشت.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

5.استفاده از موکت را فراموش نکنید

این روز ها در کمتر خانه ای از موکت به عنوان کف پوش استفاده می شود اما واقعیت این است که موکت ها نه تنها از لحاظ فیزیکی باعث ایجاد حس گرمی می شوند بلکه زمانی که پاهایتان را روی آن ها می گذارید نرم بودن آن ها از لحاظ جوی نیز حس و حالی گرم و نرم ایجاد می کنند که می تواند باعث ایجاد حس خوب و آرامش شود.

چطور چیدمانی خودمانی داشته باشیم؟

به نظر شما کاربران شایانیوز از چه ایده های دیگری برای شخصی سازی فضای یک خانه کوچک می توان استفاده کرد؟ نظرات و پیشنهادات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چجوری خونه تون رو خوشگل بچینید صفحه چیدمان خونه ما رو دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها