|

(ویدیو) پلنگ سرگردان در خیابان های قائم شهر چگونه کشته شد؟

پلنگ سرگردان در خیابان های قائم شهر ماندران متاسفانه زنده نماند و مرد

لینک کوتاه کپی شد

صبح امروز  ‌یک فرد پلنگ بالغ در قائم شهر رؤیت شده بود که  با تلاش ماموران محیط زیست و آتش‌نشانان پس از چهار ساعت با دارت زنده‌گیری شد اما علی‌رغم زنده‌گیری این پلنگ لحظاتی قبل تلف شد!

در رابطه با تلف شدن این فرد پلنگ, مجید غضنفری, مشاور رسانه‌ای یگان حفاظت سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, گفت: با وجود اینکه پلنگ توسط مأمورین یگان حفاظت سازمان محیط زیست زنده‌گیری شده بود اما به واسطه آسیب‌هایی که قبل از زنده‌گیری برای جلوگیری از آسیب زدن پلنگ به مردم به این جانور وارد شده بود, پلنگ تلف شد.

به نظر می‌رسد که قبل از عملیات زنده‌گیری و بیهوش کردن پلنگ، برای جلوگیری از درگیری پلنگ با مردم, این حیوان با سلاح دیگری مجروح شده بود.

1400102709560240724548633

تصویری از پلنگ تلف شده

پلنگ در خیابان های قائم شهر چه می کرد؟

صبح امروز یکشنبه مردم قائم‌شهر حوالی منطقه چشمه سر با مشاهده یک قلاده پلنگ به خیابان آمدند تا از نزدیک این حیوان را مشاهده کنند. در کلیپی که از سوی شهروندان در فضای مجازی پخش شد، این پلنگ روی سردر بانک صادرات منطقه چشمه‌سر حضور دارد که با دیدن مردم از سردر به پایین پرید و فرار کرد. هم‌زمانی مشاهده پلنگ در خیابان با ساعت تردد کارکنان برای حضور در محل کارشان، بسیاری از خودروهای سرویس ایاب و ذهاب کارکنان در این مسیر معطل مانند تا مأموران این نهاد بتوانند پلنگ را بگیرند که متأسفانه این مهم اتفاق نیفتاد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی