|

(عکس) عجیب‌ ترین تصویر از دختران دستفروش تهران!

تصویر جالب از دختران دست فروش تهران در فضای مجازی منتشر شد

لینک کوتاه کپی شد

دستفروشی زنان مسئله جدیدی نیست، اگر در کلان شهر زندگی می‌کنید با کمی تمرکز به یاد خواهیدآورد که همیشه با زنان دستفروش در خیابان مواجه شده‌اید؛ اما جزئیات آنرا چه؟

به گزارش «شایانیوز» به نقل از برترینها؛ دستفروشی، برای دستفروشان همیشه همراه با خطرات جانی و مالی بوده است. حتی می توان گفت یکی از نا امن ترین شغل ها، دستفروشی است.

در این شغل خبری از بیمه نیست، با حقوق نامعلوم و ساعات طولانی! بنابراین می‌توان نتیجه گرفت دستفروشی کردن برای زنان و مردان فارغ از جنسیت، شغل خوبی محسوب نمی‌شود و نمیتوان به آن تکیه کرد.

از اینرو قبل از قضاوت کردن راجع به دستفروشان، به یاد بیاورید که در وهله اول شاید خودشان از این کار ناراضی باشند.

چرا دستفروشی زنانه شد؟

خوشبختانه یا متاسفانه  با گذر زمان، شاهد زنانه شدن دستفروشی هستیم. در مترو، پارک، کنار خیابان و... دستفروشان زن پای به پای دستفروشان مرد که در این شغل سابقه بیشتری دارند در حال دستفروشی هستند.

برخی از چرایی ورود زنان به این شغل را می توان نیاز به کسب درامد، تغییر رویه جامعه نسبت به اشتغال زنان دانست که پدیده زنانه شدن دستفروشی را تا اندازه ای توجیه می کند.

هرچند جمعیت حقیقی دستفروشان به تفکیک جنسست در دسترس نیست اما بنابرآمار تجربی و میدانی دیده می‌شود  که دستفروشی کردن زنان دیگر تابو خود را در خیلی از شهر ها از دست داده  و حتی زنان جوان نیز وارد این شغل شده اند.

دستفروشی شاعرانه است؟!

هرچند معلوم نیست که در سر آن کسی که فکر می کند دست فروشی شاعرانه ست چه می‌گذرد، اما با کنار زدن تنگ نظری باید گفت که هرشغلی برای هر فردی جایگاهی دارد و نمی توان صرف دستفروش بودن آنها را از دنیای شعر و معنا تهی دانست. همانطور که موسیقی خیابانی و نواختن ساز در خیابان برای شما جالب است و می توانید نمونه ای از هنر را در آن فضا ببینید، دستفروشی هم می تواند برای بسیاری از افراد شاعرانه باشد یا نباشد.

دختران دستفروش شهر را دیده اید؟

دختران دستفروش شهر، همان افرادی هستند که در پی کسب درآمد دارد تلاش می کنند. ممکن است آنها روزانه با مزاحمان روبرو شوند، بساط‌شان را بیایند جمع کنند یا وسایل‌شان را بدزدند. آنها شاید در برخی شهرها هنوز با تابوی عدم اشتغال زنان دست و پنجه نرم می کنند. با این حال برخی از آنان همچنان به پای شغلی که شروع کرده اند می‌مانند و مانند تمام دستفروشان زن و مرد جوان به آینده خود فکر می کنند.

کاربران به تصویر دختران دستفروش شهر اینطور واکنش نشان داده اند:

2737134_382

2737136_840

2737138_538

2737139_543

2737150_933

2737133_325

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی