|

در پی دستگیری برای چهارمین بار به جرم شرب خمر

درخواست اعدام برای شرب خمر

مرد میانسالی بعد از دستگیری به جرم شرب خمر برای چهارمین بار با مجازات اعدام روبرو شده است.

لینک کوتاه کپی شد

مرد میانسال که برای چهارمین بار به اتهام شرب خمر دستگیر شده بود پس از محاکمه با درخواست نماینده دادستان مبنی بر اعدام مواجه شد.

رسیدگی به این پرونده از اوایل امسال با شکایت یکی از همسایه‌های متهم آغاز شد. وی مدعی بود مرد همسایه پس از خوردن مشروب با عربده کشی برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد می‌کند.

پس از تماس مرد همسایه، مأموران به خانه مورد نظر رفتند و بعد از گرفتن تست الکل از متهم وی را بازداشت کردند. با این حال او منکر شرب خمر بود و به همین خاطر در کلانتری با مأموران درگیر شد.

در ادامه مأموران به استعلام سابقه وی پرداختند و معلوم شد وی پیش‌تر نیز 3 بار به اتهام شرب خمر بازداشت شده و هربار شلاق خورده است.

به این ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در ابتدای جلسه نماینده دادستان پس از قرائت کیفرخواست گفت: با توجه به اینکه حد در مورد مشروب خواری‌های قبلی متهم اجرا شده، طبق قانون و به‌خاطر شرب خمر برای چهارمین مرتبه برای او درخواست اعدام دارم. همچنین به‌خاطر توهین و فحاشی و تخریب در کلانتری باید مجازات شود.

در ادامه متهم به دفاع از خود پرداخت و در حالی که منکر شرب خمر بود گفت: قبول دارم که 3 بار در حال مستی در خیابان دستگیر شدم اما هربار۸۰ ضربه شلاق خوردم. این بار در خانه‌ام تنها بودم و فقط با صدای بلند تلویزیون می‌دیدم که همسایه‌ها پلیس را خبر کردند. آن روز مشروب نخورده بودم و اتهامم را قبول ندارم. به‌همین خاطر هم در کلانتری با مأموران درگیر شدم.

سپس وکیل مدافع متهم به دفاع از موکلش پرداخت و گفت: میزان الکل موجود در خون متهم بسیار کم بوده و ممکن است دستگاه تست الکل خطا داشته است. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد همسایه‌ها به خاطر اختلافات قبلی از موکلم شکایت کرده‌اند. از این‌رو تقاضای تبرئه وی را دارم. در پایان جلسه قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها