|

مرد مشهدی که با لباس زنانه به سرقت می رفت

مرد جوان در حالی که می‌دانست همسایه‌اش در خانه نیست، متوجه حضور زنی جوان که ماسک به چهره داشت، شد.

لینک کوتاه کپی شد

 مرد جوان در حالی که می‌دانست همسایه‌اش در خانه نیست، متوجه حضور زنی جوان که ماسک به چهره داشت، شد. این شهروند هوشیار مشهدی که به حضور این زن در خانه همسایه‌اش مشکوک شده بود با شماره‌گیری تلفن 110 موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی گزارش داد.

تیمی از مأموران دایره تجسس کلانتری میرزا کوچک‌خان که از طریق مرکز پیام سرخط پیگیری این ماجرا شده بودند با طرح فرضیه سرقت از خانه مورد نظر بلافاصله خود را به محل رساندند.

زن مشکوک که هنوز در خانه مسکونی حضور داشت بی‌اطلاع از حضور مأموران پلیس قصد خروج از محل را داشت که در برابر مجریان قانون قرار گرفت.ضابطان قضایی اما با دیدن سوژه مورد نظر دریافتند که او مردی جوان بوده که با پوشش زنانه وارد خانه مورد نظر شده است. ضدونقیض‌گویی این فرد مشکوک، هویت را برای مأموران دایره تجسس کلانتری میرزاکوچک‌خان فاش کرد و مشخص شد که او با اطلاع از خالی بودن این ملک مسکونی با هدف سرقت وارد محل شده است.

خیانت به آشنای قدیمی در مشهد لو رفت

متهم به دام افتاده که دیگر دستش برای قانون رو شده بود به‌ناچار در همان ابتدای تحقیقات پلیسی به سرقت از خانه مورد نظر اعتراف کرد و مأموران نیز برای بررسی تکمیلی پرونده این فرد را به مرکز فرماندهی خود انتقال دادند.

پس از انتقال سارق جوان به کلانتری و انجام بازجویی از او مشخص شد که ملک مورد دستبرد، متعلق به یکی از آشنایان قدیمی او است که این فرد با طرح دوستی و جلب اعتماد صاحب‌خانه از روی کلید درهای ورودی یک نسخه برای خودش تهیه کرده و در زمان نبود اهالی خانه نقشه شوم خود را عملی ساخته است.

راز مجرمانه مرد جوان در یک خانه برملا شد

متهم برای اینکه شخصی به او مشکوک نشود در پوشش زنانه و با ماسک وارد محل شده اما در این بین ظن به‌موقع مرد همسایه مانع از عملی شدن نقشه شوم او شد.

مأموران در بازرسی بدنی متهم 3دسته کلید، یک رشته گردنبند، یک حلقه النگو، 2حلقه انگشتر، 2رشته زنجیر و 2حلقه گوشواره طلای سرقتی را کشف و ضبط و ضمیمه پرونده این سارق کردند.

فرمانده انتظامی مشهد نیز درباره جزئیات این پرونده توضیح داد: جزئیات این پرونده گفت: متهم مردی 27‌ساله است که در تحقیقات اولیه ضمن قبول اتهام، به جرمش نیز اقرار کرده است.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: متهم پس از تکمیل تحقیقات اولیه برای کشف دیگر جرائم احتمالی در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.این مقام ارشد انتظامی مشهد در ادامه به دستگیری زورگیران منطقه توس اشاره کرد و گفت: در این پرونده مأموران دایره تجسس کلانتری کاظم‌آباد در پی دریافت خبری از سوی متصدی یک سوپرمارکت مبنی بر زورگیری وجه نقد از او به دست 2متهم، بلافاصله وارد عمل شدند.

سرهنگ صارمی افزود: ضابطان قضایی ما در کلانتری کاظم‌آباد در حالی خود را به محل ارتکاب جرم رساندند که 2متهم مورد نظر هنوز در صحنه جرم حضور داشتند. مأموران با مشاهده این افراد در اقدامی غافل‌گیرانه آن‌ها را دستگیر کردند. متهمان نیز برای تحقیقات تکمیلی و کشف دیگر جرائم احتمالی به دادسرا انتقال داده شدند.

رئیس پلیس مشهد به اجرای عملیات دیگری از سوی مأموران کلانتری کاظم‌آباد که منجر به دستگیری یک گروه سارق شد پرداخت و ادامه داد: مأموران این مجموعه انتظامی در رصد شبانه و میدانی خود در بولوار توس به فردی که در حال بازکردن در یک دستگاه خودرو پراید بود مشکوک شدند و به سراغ او رفتند. متهم با دیدن مأموران پا به فرار گذاشت که طولی نکشید زمین‌گیر و دستگیر شد.

سرهنگ صارمی بیان کرد: متهم پس از انتقال به کلانتری ضمن اقرار به سرقت از خودرو پراید به 4 فقره سرقت لوازم داخل خودرو دیگر نیز اعتراف کرد و دیگر همدستان خود را معرفی کرد. تحقیقات مأموران برای شناسایی دیگر همدستان این سارق حرفه‌ای ادامه دارد.

منبع: رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها