|

واکنش‌ها به نامه مدیر روابط عمومی نظام پزشکی

موج انتقادها از درخواست اولویت بازیگران در تزریق واکسن کرونا

انتشار نامه مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مبنی بر در اولویت قرار دادن بازیگران در تزریق واکسن کرونا، موجب انتقادها و حرف‌و‌حدیث‌های…

لینک کوتاه کپی شد

در روزهای اخیر انتشار نامه مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی مبنی بر در اولویت قرار گرفتن بازیگران سینما و تلویزیون در تزریق واکسن کرونا موجب انتقادات و واکنش‌های گسترده‌ای از سوی افکار عمومی شده است.

درخواست اولویت بازیگران در واکسیناسیون کرونا

چند روز پیش نامه‌ای از سوی حسین کرمانپور، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی خطاب به کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت منتشر شد که وی در آن خواستار اختصاص سهمیه ویژه واکسن کرونا برای بازیگران کشور شده بود.

کرمانپور در بخشی از این نامه با تاکید بر نقش هنرمندان سینما و تلویزیون در تحقق شعار «در خانه بمانیم» با ساخت برنامه‌های تلویزیونی و سینمایی، نوشته بود: «جهاد امروز هنرمندان در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست. این گروه معظم از پرریسک‌ترین گروه‌هایی هستند که می‌توانند در معرض ابتلا به ویروس کرونا باشند. مگر می‌شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟ بسیاری از داستان‌هایی که هنرمندان در آن ایفای نقش می‌کنند مربوط به زمانی است که ماسک زدن مرسوم نبوده است.»

مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی کشور در ادامه این نامه، خواستار در اولویت قرار گرفتن بازیگران مانند کادر درمان در فرآیند واکسیناسیون علیه کرونا در کشور شده بود.

13990520000942_Test_PhotoN

واکنش‌ها به درخواست مدیر روابط عمومی نظام پزشکی

نامه حسین کرمانپور که همزمان با انتشار تصاویری منتسب به شهاب حسینی در حال تزریق واکسن در ایالات متحده آمریکا بود، خشم بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.

بسیاری، بازیگران و سلبریتی‌ها را متهم به سوءاستفاده از جایگاه و نفوذشان برای در اولویت قرار گرفتن تزریق واکسن کرونا کردند. برخی هم تاکید کردند در همه کشورها کادر درمان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و سالمندان در اولویت تزریق واکسن کرونا هستند نه بازیگران سینما و تلویزیون.

در این میان برخی از منابع خبری ادعا کردند تعدادی از بازیگران سرشناس کشور، پیگیر در اولویت قرار گرفتن این گروه در تزریق واکسن کرونا بوده‌اند و نامه مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی هم در نتیجه رایزنی و خواست تعدادی از هنرمندان سینما و تلویزیون بوده است.

البته عده‌ای هم درخواست سازمان نظام پزشکی برای اولویت بازیگران در تزریق واکسن کرونا را مربوط به نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 دانستند؛ به اعتقاد این افراد، تعدادی با در اولویت قرار دادن بازیگران در تزریق واکسن کرونا به دنبال جلب حمایت آن‌ها در انتخابات آتی هستند. در همین راستا جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس در توییترش نوشت: «آقایان وزارت بهداشت چرا سلبریتی‌های لاکچری باید در اولویت دریافت واکسن کرونا باشند؟ خون‌شان رنگین‌تر است؟ جیغ‌شان بلندتر است؟ یا شاید چون انتخابات نزدیک است؟ مشخص شد آن همه شعار واکسن بخرید، نه برای مردم بلکه برای خودشان بوده است.»

اعلام برائت بازیگران از درخواستِ اولویت در تزریق واکسن

بعد از موج انتقادات و حمله‌ها به درخواست اولویت بازیگران در تزریق واکسن کرونا، تعدادی از هنرمندان سینما و تلویزیون کشور اعلام کردند به هیچ وجه خواستار این نیستند که در اولویت برای تزریق واکسن ویروس کرونا باشند. حتی فاطمه معتمدآریا، بازیگر سرشناس سینما با انتشار متنی کوتاه تاکید کرد: اینجانب فاطمه معتمدآریا خبر مربوط به هر گونه فعالیت خود در ارتباط با درخواست اولویتِ واکسیناسیون هنرمندان سینما را اکیدا تکذیب می‌کنم. با وجود از دست رفتن بسیاری از هنرمندان تکرار ناشدنی سینما به دلیل ابتلا به کرونا، اولویت را شروع واکسیناسیون گسترده و بدون اتلاف وقت همه مردم ایران می‌دانم.»

بعد از اعلام برائت بازیگران سرشناس از درخواست اولویت آن‌ها در واکسیناسیون کرونا، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی نیز در توییترش ضمن عذرخواهی از نامه‌اش نوشت: «شکی نیست که اولویت واکسیناسیون با کادر درمان است و نامه‌ام صرفا برای لحاظ شدن زحمات هنرمندان در دوران کرونا در سند ملی بود و نه فراتر از دیگران. ظاهرا هدف نامه به درستی بیان نشده که متواضعانه عذرخواهم. امیدوارم با ورود و ساخت سریع‌تر واکسن برای همه مردم، خاطر همگی آرام شود.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها