|

هراس در بازار ارز

خریداران دلار 50 هزار تومانی سود می کنند یا ضرر؟

مرز 50 هزار تومانی قیمت دلار برای بازارساز بسیار بالاست و ممکن است خریداران بالای 50 هزار تومان در روز جاری متحمل ضرر شوند

لینک کوتاه کپی شد

افزایش سرعت رشد قیمت دلار در هفته‌های اخیر موجب شده است که بخشی از معامله‌گران از فروش اسکناس آمریکایی هراس داشته باشند. آن‌ها تصور می‌کنند ممکن است ارز خود را به فروش برسانند و قیمت دلار به حرکت افزایشی ادامه دهد و این دسته از فروشندگان بخاطر فروش، دچار ضرر شوند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ روز دوشنبه یکی از دلایل رشد قیمت دلار از سوی برخی فعالان، محدود بودن میزان فروش در بازار بود و در سمت تقاضا نیز تعداد قابل توجهی از افراد در برابر برخی صرافی‌های مجاز بودند. در این وضعیت از نگاه برخی فعالان دشوار است که دلار به راحتی در مسیر نزولی قرار بگیرد. با این حال، شمار دیگری از فعالان باور دارند که بازارساز به دنبال فروش ارز از نرخ‌های بالاست و قصد دارد بخشی از معامله‌گران ارزی را دچار ضرر کند.

از نگاه این گروه، مرز 50 هزار تومانی قیمت دلار برای بازارساز بسیار بالاست و به همین دلیل، بخشی از معامله‌گران باور دارند که ممکن است خریداران بالای 50 هزار تومان در روز جاری ضرر شوند. 

در این میان برخی از فعالان باور دارند که روند نرخ حواله درهم امارات در روز جاری، نوع نوسانات قیمت دلار در روز جاری را مشخص خواهد کرد.

دیروز درهم تا محدوده 13 هزار و 950 تومان رفته بود و شکست مرز 14 هزار تومان می‌تواند زمینه‌ساز رشد بیشتر قیمت را به ثبت برساند. با این حال رفتن به زیر محدوده 13 هزار و 800 تومان می‌تواند کاهشی‌ها را در بازار ارز فعال کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی