|

استراحت در بازار دلار

چشم انداز دلار در هفته پیش رو چگونه خواهد بود؟

انتظار نمی رود که دلار در روز جاری نیز نوسان زیادی را تجربه کند و بیشتر وقت خود را به استراحت و تغییرات محدود خواهد گذارند.

لینک کوتاه کپی شد

دلار در هفته ابتدایی مردادماه نیز توان خاصی برای رشد معنادار از خود نشان نداد و پشت خط ۳۲ هزار و۲۰۰ تومان باقی ماند. در سوی مقابل، بازیگران کاهشی نیز در هفته گذشته قدرت خاصی نداشتند و اسکناس آمریکایی به راحتی توانست سطح حمایتی ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از اکوایران؛ بازار از اواسط تیرماه گرفتار زندان ۳۱ هزار و ۸۰۰ الی ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان شده است و برخی فعالان با توجه به روند ابتدای مرداد، انتظار دارند که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، زندان دلار تا قبل از تعطیلات محرم شکسته نشود. از این زاویه دید، انتظار نمی رود که دلار در روز جاری نیز نوسان زیادی را تجربه کند و بیشتر وقت خود را به استراحت و تغییرات محدود خواهد گذارند.

با این حال، برخی فعالان باور دارند که بازار در صورت کاهش عرضه بازارساز می تواند به مسیر صعودی بازگردد. این گروه اعتقاد دارند که شکست محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان می تواند نشان دهنده تضعیف عرضه بازار باشد، در نتیجه به دنبال مشاهده ای از شکست سطح یاد شده به منظور مجوز حضور خرید در بازار هستند

البته نشانه ها در بازار پشت خطی، احتمال صعود معنادار در روز جاری را بالا نمایش نمی داد. دلار در معاملات خرد پشت خطی روز جمعه حتی بالای مرز ۳۲ هزار تومانی معامله نشد و گزارش حکایت داشت که نرخ حواله درهم نیز زیر محدوده ۸هزار و ۸۰۰ تومان بوده است. در این شرایط ممکن است حتی دلار افت محدودی را تجربه کند.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی