|

پیش بینی هواشناسی امروز دوشنبه 16 فروردین/کاهش دما

تداوم بارش باران،‌ برف و تگرگ در اکثر مناطق کشور تا سه‌شنبه و کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها

لینک کوتاه کپی شد

سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران،‌ برف و تگرگ در اکثر مناطق کشور تا سه‌شنبه و کاهش ۶ تا ۱۲ درجه‌ای دما در برخی استان‌ها خبر داد.

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز،‌ فردا و روز دوشنبه در شمال غرب،‌ سواحل غربی و مرکزی خزر بارش باران همراه با رعدوبرق و در مناطقی از غرب و جنوب غرب رگبار پراکنده پیش‌بینی شده است. روز سه‌شنبه بارش‌ها در نوار شمالی کشور ادامه می‌یابد. روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دمای هوا در سواحل دریای خزر و شمال غرب 8 تا 12 درجه و در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز 6 تا 8 درجه کاهش می‌یابد.

فریبا گودرزی، کارشناس سازمان هواشناسی نیز در این باره گفت:‌ امروز شنبه با عبور موجی از روی نوار شمالی کشور علاوه بر شمال شرق و شرق کشور سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان، بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی با بیان این‌که بارش در مناطق مرتفع و کوهستانی به‌شکل برف است، افزود: این وضعیت برای روز یکشنبه در شمال شرق، سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات البرز شرقی و مناطقی از شرق کشور ادامه دارد که می‌تواند با وزش باد همراه باشد؛ البته وزش باد در شرق و جنوب شرق می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک نیز شود.

وی ابراز کرد:‌ برای فردا، استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال و شرق خراسان رضوی، بارش تگرگ را دارند و سامانه بعدی نیز از روز دوشنبه وارد کشور خواهد شد. آسمان تهران نیز امروز بعدازظهر، ابری، همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش بادهای شدید است و بیشینه دما 20 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها