|
لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی وضعیت جوی خراسان رضوی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارش‌های رگباری باران شنبه شب ۱۴ شهرستان این استان را فرا گرفت.

محسن نجات روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین بارندگی طی این مدت در سرخس با حدود پنج میلیمتر و میزان بارش در مشهد نیز ۳.۴ میلیمتر گزارش شده است.

وی ادامه داد: شب گذشته وزش باد شدید نیز در شهرستانهای مختلف استان رخ داد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: این بارشها و ناپایداری جوی تا روز شنبه هفته آینده ادامه دارد و طی این مدت گزارشی از خسارت سیلاب و طوفان در این استان گزارش نشده است. 

پیش بینی وضعیت جوی خراسان شمالی

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی گفت: تندباد با سرعت ۹۸ کیلومتر برساعت سنخواست شهرستان جاجرم را در نخستین ساعات بامداد امروز - یکشنبه- درنوردید که بیشترین سرعت وزش باد در میان ایستگاه‌های استان را داشت.

مهری هاشمی دوین  به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرعت وزش باد در ایستگاه سیساب ۹۶ کیلومتر برساعت، شیروان ۸۹، اسفراین ۸۶، فاروج ۸۴ و بجنورد ۶۱ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است. 

وی افزود: ناپایداری هوا در استان تا اواسط امروز ادامه دارد که دمای هوا هم ۱۲ تا ۱۴ درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

هاشمی دوین با بیان اینکه از فردا پدیده غالب در استان افزایش موقت ابر خواهد بود گفت: دمای هوا  هم در مناطق مختلف استان از روز دوشنبه  افزایش می یابد 

وی اظهار داشت: مردم استان تا پایان هفته افزایش دمای هوا تا ۱۴ درجه سانتیگراد را تجربه می کنند. 

هاشمی دوین گفت: در شبانه روز گذشته کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین و جاجرم با بیشینه دمای ۳۰ درجه سانتیگراد گرم ترین نقطه استان بوده است.

رییس اداره پیش بینی هواشناسی خراسان شمالی اظهار داشت: در این مدت کمینه دمای بجنورد ۶ و بیشینه آن ۲۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است. 

بر اساس این گزارش تندباد در برخی مناطق استان سبب شکسته شدن درختان شده است. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها