|

پیش بینی هواشناسی امروز شنبه 14 فروردین/بارش باران در 23 استان

سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و رعدوبرق در ۲۳ استان طی امروز و کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور از جمله شمال غرب خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و رعدوبرق در ۲۳ استان طی امروز و کاهش محسوس دما در مناطقی از کشور از جمله شمال غرب خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شمالی فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و به‌صورت پراکنده در برخی مناطق استان‌های خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان، نیمه شمالی بوشهر، خوزستان و اصفهان ابرناکی، بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده که شدت بارش‌های امروز برای نیمه شمالی خراسان رضوی است.

فردا در برخی مناطق استان‌ خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش‌ها ادامه خواهد داشت و جو نسبتا پایدار و آرامی برای سایر مناطق کشور پیش بینی می‌شود. روزهای دوشنبه،‌سه‌شنبه و چهارشنبه نیز جو آرام و آسمانی صاف برای اکثر مناطق کشور پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق کشور دما به صورت محسوسی افزایش می‌یابد. این در حالی است که طی امروز با عبور توده هوای سرد از نوار شمالی کشور ابتدا در استان‌های واقع در شمال غرب و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز و نواحی مرکزی دما کاهش نسبی خواهد داشت. سپس فردا این کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور به‌صورت محسوسی خواهد بود. فردا برای سواحل nریای خزر و از روز دوشنبه تا اواخر هفته جاری در کل کشور روند افزایش دما پیش‌بینی می‌شود.

امروز دریای خزر و غرب خلیج‌فارس و طی فردا و روز دوشنبه خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

پیش بینی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان

رییس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد شدید و گردوخاک با سرعت ۶۰ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت از امروز/ شنبه/ نواحی مرکزی و جنوبی استان را فرا می‌گیرد.

علی ملاشاهی روز شنبه اظهارداشت: وزش این باد روز شنبه مناطق مرکزی و جنوبی را فرا می‌گیرد و روز یکشنبه علاوه بر آن در شمال سیستان و بلوچستان نیز آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود برای روز دوشنبه وزش باد در مناطق شمالی و نواحی شرقی سیستان و بلوچستان متمرکز شود و روز سه‌شنبه نواحی مرکزی و جنوبی استان را نیز شامل شود.

رییس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: از اثرات مخاطره‌آمیز وزش این باد شدید می‌توان به خیزش موقتی گردوخاک، احتمال کاهش دید در جاده‌های ارتباطی، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: توصیه می‌شود در زمان وزش باد و گردوخاک از ترددهای غیرضروری در راههای ارتباطی سیستان و بلوچستان خودداری شود و مسوولان شهری نیز نسبت به استحکام‌بخشی به سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی تدابیر لازم را بیندیشند.

ملاشاهی تصریح کرد: برای روز دوشنبه با توجه به شمالی شدن جریانات انتظار کاهش دما به ویژه برای نواحی نیمه شمالی سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها