|

پیش بینی هواشناسی امروز جمعه6 فروردین/ هشدار وزش بادهای شدید

شنبه و یکشنبه به خاطر نفوذ جریانات سرد شمالی در بخش‌های شمال کشور، دما بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

لینک کوتاه کپی شد

سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی و وزش بادهای شدید در بخش‌های مرکز، نواحی شرق و جنوب شرق کشور خبر داد و اعلام کرد:‌ شنبه و یکشنبه به خاطر نفوذ جریانات سرد شمالی در بخش‌های شمال کشور، دما بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.

در ۲۴ ساعت آینده دربخش هایی از استان های واقع در شمال غرب کشور، لرستان، بخش های شمالی استان خوزستان چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه بویراحمد، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش قابل پیش بینی است. 

بر اساس این گزارش،‌ فردا بارش ها در این مناطق ادامه پیدا می کند و روز بعد، علاوه بر این مناطق، بارندگی ها را در نواحی سواحل دریای خزر نیز خواهیم داشت.

از فردا با توجه به نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر، علاوه بر اینکه بارش ها در این مناطق شروع می شود، شاهد کاهش دما هم در این مناطق خواهیم بود.

همچنین فردا شدت بارش ها را در بخش های شمال استان خراسان رضوی شاهد هستیم که موجب آبگرفتگی معابر خواهد شد.

روز یکشنبه نیز بارش ها را به صورت گسترده در بخش های نوار شمالی کشور خواهیم داشت که با توجه به نفوذ جریانات سرد، بر شدت بارش ها افزوده می شود و در ارتفاعات نیز  بارندگی ها به صورت برف خواهد بود.

روزهای دوشنبه و سه شنبه با توجه به عبور امواج ضعیف در شمال آذربایجان غربی، شمال اردبیل، سواحل غربی دریای خزر و دامنه های غربی البرز، بارش های پراکنده خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور شاهد جوی پایدار خواهیم بود.

طی امروز و فردا وزش بادهای شدید در این نواحی سبب گرد و کاهش خاک  کیفیت هوا کاهش دید افقی و در خراسان جنوبی این امر سبب شده که دید در این منطقه به یک کیلومتر هم برسد.

روزهای جمعه و شنبه در برخی نقاط شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و شمال خلیج فارس مواج است.

روز شنبه ریای خزر مواج است که با توجه به مواج بودن دریا، توصیه می شود که از تردد شناورهای سبک و تفریحی در این مناطق خودداری شود.

آسمان پایتخت نیز  امروز کمی ابری و وزش باد و برای بعد ازظهر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی وضعیت جوی قزوین

ارشناس اداره کل هواشناسی استان قزوین گفت: براساس خروجی مدل‌های هواشناسی، آسمان استان امروز جمعه صاف و گاهی با وزش بادهای جنوب غرب و غرب همراه خواهد بود.

ندا مشاطان روز جمعه از ادامه پایداری جو هوای استان در سه روز آینده خبر داد و افزود: از فردا شنبه عبور امواج کم دامنه را خواهیم داشت و آسمان استان نیمه ‌ابری تا ابری گاهی با وزش نسبتاً شدید جنوبی همراه خواهد بود.

وی اظهار داشت: از اواخر وقت فردا جریانات هوا شمالی خواهد شد و با روند کاهش دما مواجه خواهیم شد و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه کمینه دمای استان به صفر تا زیر صفر خواهد رسید.

مشاطان اضافه کرد: در شبانه روز گذشته بیشترین میزان دما مربوط به شهر رازمیان با دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و کمترین میزان دما مربوط به شهر آوج با سه درجه سانتیگراد بوده است.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: در این مدت دمای هوای شهر قزوین بین پنج تا ۱۹ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها