|

رئیس سازمان بورس:

محدودیت دامنه نوسان یک ماهه نیست

رئیس سازمان بورس در خصوص محدودیت های دامنه نوسان بورس توضیحاتی داد.

لینک کوتاه کپی شد

رئیس سازمان بورس گفت: محدودیت نوسان بورس تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد ما شرایط بازار را رصد خواهیم کرد هر کجا که لازم نباشد دیگر آن را ادامه نخواهیم داد. محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس در رابطه با اینکه دو روز است که از روند اجرایی مصوبات جدید شورای عالی بورس می‌گذرد شما روند بازار را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟ اظهار کرد: هدف ما ایجاد آرامش در بازار سرمایه بوده که خوشبختانه در این دو روز واکنش‌های خوبی را از بازار دریافت کردیم.

پیشنهاد می شود: گزارش لحظه ای از بورس امروز دوشنبه 27 بهمن 99 ، بورس منفی میماند؟

او بیان کرد: روند کارایی ما در اصل مقابله با تخلفات است، حال باتوجه به اینکه بازار سرمایه توسعه پیدا کرده ماهم باید روند نظارتی خودمان را به طور دقیق‌تری بکار ببریم.

دهقان دهنوی در پاسخ به این سوال که اجرای محدودیت دامنه نوسان یک ماهه است؟ گفت: این موضوع صحت ندارد تا اطلاع ثانوی اجرایی خواهد شد ما شرایط بازار را رصد خواهیم کرد هرکجا که لازم نباشد دیگر آن را ادامه نخواهیم داد.

رئیس سازمان بورس در رابطه با اینکه عرضه‌های آبشاری امروز سبب منفی شدن بازار شده است یا خیر؟ گفت: بازار محل عرضه و تقاضا است و همیشه یک عده از افراد تقاضا کننده هستند و یک عده عرضه کننده پس نمی‌توان ریزش ساعت ابتدایی بازار را به سبب عرضه‌ها دانست.

او در رابطه با تصمیمات قیمت‌گذاری گفت: این مسائل بر اساس اولویت مطرح خواهد شد در صنایع مختلف موضوعاتی وجود دارد که اگر حل شود علاوه بر کمک به اقتصاد جامعه به پویایی بازار سرمایه میز کمک خواهد کرد.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها