|

جزئیات آتش سوزی در خیابان بهار؛ احتمال ریزش ساختمان

شهادت این آتشنشان به تایید رسیده و عملیات اطفای حریق در این طبقه منفی سه این ساختمان همچنان ادامه دارد.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از آتش‌نشانان حاضر در عملیات اطفای حریق ساختمان اداری - تجاری در خیابان بهار تهران به شهادت رسید.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فرارو؛ دقایقی پیش پیکر آتش‌نشانی که از ساعاتی قبل خبرهایی مبنی بر مفقود شدنش در این حادثه اعلام شده بود، از داخل ساختمان خارج شد.

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره جزئیات این حادثه گفت: ساعاتی قبل اعلام شد که یکی از آتش‌نشانان حاضر در ماموریت اطفای حریق ساختمان اداری - تجاری در خیابان بهار مفقود شده که جستجوها برای یافتن وی آغاز شد و دقایقی پیش این فرد که در تاریکی محل به چاهک آسانسور سقوط کرده بود، پیدا شد.

برابر اعلام منابع خبری، شهادت این آتشنشان به تایید رسیده و عملیات اطفای حریق در این طبقه منفی سه این ساختمان همچنان ادامه دارد.

در همین رابطه عبدالمهطر محمدخانی سخنگوی شهردار تهران در حساب توییتری خود خبر از شهادت یکی از آتش نشانان در عملیات اطفای حریق خیابان بهار را داد و نوشت: "قهرمان عزیز شهر، رضا دارابی، رئیس ایستگاه ۱۲۰ آتش‌نشانی تهران در حین عملیات اطفای حریق ساختمان ۱۵۳ خیابان بهار به دلیل شدت جراحات ناشی از سقوط در چاهک آسانسور ساختمان به شهادت رسید."

1489858_402

شهید رضا دارابی، رئیس ایستگاه ۱۲۰ آتش‌نشانی تهران

اطفای حریق در ساختمان شماره ۱۵۳ واقع در خیابان بهار نرسیده به خیابان طالقانی که صبح امروز دچار حریق شده است، با حضور نیروهای آتش نشانی ادامه دارد.

احتمال ریزش ساختمان 

در همین حال احتمال ریزش ساختمان وجود دارد. آتش نشان‌هایی که در طبقات بالایی ساختمان ۱۳۵ خیابان بهار حضور داشتند با نردبان به پایین منتقل شدند.

با توجه به حجم آتش سوزی در طبقه منفی سه و شدت حرارت احتمال ریزش ساختمان قوت گرفته و وضعیت ساختمان با دوربین بررسی می شود.

در حال حاضر منع رفت و آمد در محل اجرا شده و ساکنان ساختمان های اطراف نیز خانه های خود را تخلیه کرده اند.

resized_1489612_277

resized_1489625_136

حضور دادستان در محل حادثه 

دادستان تهران با حضور در محل حادثه از آخرین وضعیت عملیات اطفاء ساختمان 153 توسط آتش نشانان مطلع شد.

همچنین عصر امروز علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در محل حادثه حضور یافت.

زاکانی گفت: این ساختمان ۷ طبقه و ۳ طبقه زیر زمین با اندازه ۳۸۰ متر مربع دارد و ساختمان از قبل اخطار کمیسیون ماده ۱۰۰ داشته است.

resized_1489627_738

وی ادامه داد: این ساختمان جز ساختمان‌های ناایمن نیست ولی ساختمان پلمب شده بوده و تغییر کاربری داده است و تبدیل به انبار شده اما متأسفانه مالکان اقدام به شکستن پلمب کرده‌اند که شکایت قضائی از سوی شهرداری تهران صورت گرفته است.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی