|

پشت پرده پاداش ۵۰۰ میلیونی درگزارش «شایانیوز»

«حقوق نجومی» یا پاداش قانونی در بانک تجارت؟!

در ویدئویی که در اپلیکیشن همراه بانک تجارت پخش شده اعضای هیات مدیره در چند ثانیه پاداشی 500 میلیون تومانی برای خود تصویب می کنند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه سیاسی- همه چیز در این ویدیو در چند ثانیه اتفاق می افتد. اعضای هایت مدیره یک بانک دولتی برای هر نفر 500 میلیون برای یکسال پاداش تصویب می کنند! مردان کت و شلوار پوش و مرتبی که فقط در جلسات هیات مدیره شرکت می کنند اما حقوق می گیرند آن هم یکجا و 500 میلیون! با تقسیم این 500 میلیون به 12 ماه سال یک عدد تقریبا 40 میلیونی ماهانه برای هر نفر به دست می آید که می توان آن را «حقوق نجومی» خواند.

به گزارش «شایانیوز»،ماجرای حقوقی نجومی در دولت اول تدبیر و امید هرگز از اذهان عمومی پاک نمی شود. فیش های چند ده میلیونی برای مدیرانی که مدت ها بدون نظارت نهادهای نظارتی دولتی و قضایی مشغول دریافت این حقوق ها بودند. اکنون نیز به نام پاداش این حقوق هنوز به روند دیگری پرداخت می شود.

در ویدئویی که از طریق ضبط پخش زنده این جلسه در اپلیکیشن همراه بانک تجارت پخش شده است اعضای هیات مدیره بانک تجارت در چند ثانیه پاداشی 500 میلیون تومانی برای خود تصویب می کنند.

20

در ابتدا ناظر جلسه پیشنهاد تصویب پاداش خالص 400 میلیون تومانی می دهد و سپس اعضا به بهانه تصویب پاداش ناخالص و کسر مالیات 100 میلیون تومان دیگر به ای مبلغ در شرایط فعلی اقتصادی اضافه می کنند.

اما نکته دیگر این است که در گزارش وبسایت بانک تجارت این بخش از جلسه قید نشده و به مصوبات دیگر مجمع سالیانه بانک تجارت اشاره شده است.

مجمع عمومی این بانک اما در فایل ضمیمه اطلاعیه خود در سایت کدال سازمان بورس و اوراق بهادار، در تشریح سایر مصوبات خود گفته که برای حداقل دوجلسه در ماه، اعضای هیات مدیره مبلغ 3 میلیون تومان حق حضور و یک میلیون وسیصد هزار تومان برای شرکت اعضا در جلسات کمیته های تخصصی به شرط حداقل یک جلسه در ماه مبلغ یک میلیون و سیصد هزار تومان مازاد به عنوان حق حضور دریافت خواهند کرد.

 

تعیین چنین پاداشی در این شرایط بار مالی روی دوش مردمی است که در شرایط کنونی اقتصادی کشور به سختی زندگی می کنند. نکته بعدی این است که این تصمیمات درحالی گرفته می شود که محل انتقاد وارده به آن نه قانونی بودن یا نبودن چنین تصمیماتی بلکه مشکلات اقتصادی این روزها و تلاش های گاها بی سرانجام شهروندان عادیبرای گرفتن چند میلیون وام از همین بانک ها، اتخاذ چنین تصمیماتی را زیرسوال می برد.  

یک مقام آگاه در گفتگو با «شایانیوز»، در این خصوص می گوید: این پاداش ها در همه بانک ها مرسوم است چرا که اعضای هیات مدیره استخدام بانک نیستند و حقوق ماهیانه دریافت نیم کنند. (البته حقوق یکسال را یکجا تحت عنوان پاداش دریافت می کنند)

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه