|

مهرعلیزاده کناره‌گیری کرد

انصراف مهرعلیزاده در پی ناکامی در جلب حمایت اصلاح‌طلبان

محسن مهرعلیزاده با ارسال نامه‌ای به وزیر کشور از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد.

لینک کوتاه کپی شد

محسن مهرعلیزاده، نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری بامداد چهارشنبه 26 خرداد با ارسال نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور از حضور در رقابت انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد. ستاد مهرعلیزاده هم پس از انتشار خبر کناره‌گیری وی از انتخابات با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تایید این خبر، اعلام کرد: «خبر انصراف دکتر مهرعلیزاده که به طور قطع و یقین با ایثار و از خودگذشتگی ایشان و با هدف حفظ منافع عمومی مردم و به ویژه انسجام و اتحاد و تداوم اندیشه اصلا‌ح‌طلبی صورت گرفته است، صحت دارد.»

بهزاد نبوی رئیس جبهه اصلاحات بعد از انصراف محسن مهرعلیزاده از نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات، بیانیه‌ای منتشر و در این بیانیه ضمن تقدیر از مهرعلیزاده، حمایتش را از عبدالناصر همتی اعلام کرد. نبوی در بخشی از بیانیه خود آورده است: «اینجانب بعد از انصراف مسئولیت‌شناسانه ایشان(محسن مهرعلیزاده) از نامزدی به برادر گرامی جناب آقای دکتر عبدالناصر همتی رای خواهم داد، چرا که در اعتراض به صحنه‌آرایی خطرناکی که برای جمهوریت و ایران مخاطره‌آفرین است و برای بازماندن دریچه‌های تنفس جامعه، رای دادن فرصت سازانه را موثرتر از قهر کم تاثیر می‌دانم.»

انصراف مهرعلیزاده در پی ناکامی در کسب حمایت اصلاح‌طلبان

محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی، دو نامزد اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شده در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری طی هفته گذشته برای کسب حمایت احزاب اصلا‌ح‌طلب با یکدیگر رقابت شدیدی داشتند. البته همتی در این رقابت موفق‌تر بود و تعدادی از احزاب قدرتمند جناح اصلاح‌طلب از وی اعلام حمایت کردند. در نتیجه مهرعلیزاده که موفقیت چندانی در کسب حمایت اصلاح‌طلبان به دست نیاورده بود، از نامزدی انصراف داد.

روز 25 خرداد چهارده حزب اصلاح‌طلب با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند از عبدالناصر همتی در انتخابات حمایت خواهند کرد. احزاب اعتماد ملی، توسعه ملی، کارگزاران سازندگی، ندای ایرانیان، خانه کارگر و مردم‌سالاری از جمله حامیان اصلاح‌طلب همتی هستند که با نام ائتلاف جمهوری از وی اعلام حمایت کرده‌اند. در بخشی از بیانیه این ائتلاف درباره دلایل حمایت از همتی نوشته شده است: « ما احزاب اصلاح‌طلب برآمده از جنبش دوم خرداد به نام دفاع از جمهوریت نظامِ جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کنیم، براساس نظرسنجی‌ها و امکان‌سنجی‌های موجود و با مشاهده‌ی شور و شوق سیاسی و انتخاباتی در نسل جوان اصلاحات که این بار موتور محرکه اصلاح‌طلبان شده‌اند از میان دو نامزد اصلاح‌طلب موجود به دکتر عبدالناصر همتی رای می‌دهیم و برای پیروزی او مبارزه‌ی انتخاباتی می‌کنیم و برای صیانت از جمهوریت ائتلاف می‌کنیم.»

البته پیش‌تر در 24 خرداد در جلسه جبهه اصلاح طلبان(متشکل از احزاب اصلاح‌طلب) موضوع اعلام حمایت یا عدم حمایت از کاندیداهای فعلی حاضر در صحنه انتخابات ریاست جنهوری بررسی شد و تغییری در موضع قبلی این جبهه مبنی بر نداشتن نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری فعلی حاصل نشد. همچنین حمایت از عبدالناصر همتی در این جلسه که سران احزاب اصلاح طلب در آن حضور داشتند به رای گذاشته شد اما همتی نتوانست آرای کافی را کسب کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها