|

اظهارنظر جدید احمدی‌نژاد درباره ادعای تقلب در انتخابات ۸۸

احمدی‌نژاد: با موسوی دوست بوده و هستم

محمود احمدی‌نژاد به تازگی با حضور در کلاب‌هاوس درباره ادعای تقلب در انتخابات 88 گفتگو کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- محمود احمدی‌نژاد از جمله داوطلبین سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری بود که با سروصدا و حواشی بسیار به ستاد انتخابات وزارت کشور رفت و به عنوان کاندید در این انتخابات ثبت‌نام کرد. حالا وی بعد از رد صلاحیت با حضور در روم‌های کلاب‌هاوس و اظهارنظرات جنجالی همچنان در حال حاشیه‌سازی است.

رد ادعای تقلب در انتخابات 88 توسط احمدی‌نژاد

رئیس دولت‌های نهم و دهم شب دوشنبه 10 خرداد هم در یکی از روم‌های کلاب‌هاوس درباره انتخابات 88 و ادعاهای مطرح شده درباره تقلب در آن دوره از انتخابات سخن گفت. احمدی‌نژاد با بیان این مطلب که با میرحسین موسوی دوست بوده و همچنان هم دوست است، گفت: «برای ادعای تقلب در سال 88 می‌توان هر چیز گفت. همه مدعیان تقلب بعدا گفتند تقلب نشده است. یک ماه مهلت علاوه بر مهلت قانونی به مدعیان دادیم. قاطعانه می‌گویم هیچ تقلبی نشده است. یک گروه امنیتی درگیری‌های 88 را درست کرد.»

رئیس جمهور سابق کشور پیش‌تر هم در مصاحبه‌ای با اشاره به ماجرای کشته شدن ندا آقاسلطان در درگیری‌های سال 88، تاکید کرده بود: «قتل ندا آقاسلطان برای خراب کردن چهره ملت ایران بود و آن یک توطئه بود و از قوه قضائیه خواستم که به طور جد رسیدگی کند و فکر نمی‌کنم کار بدی کردم و اگر رسیدگی شده بود و افرادی که این کار را کرده بودند، مجازات شده بودند امروز خیلی از مسائل روشن شده بود.»

زنجیره ادامه‌دار حاشیه‌سازی‌های احمدی‌نژاد

محمود احمدی‌نژاد چند روز پیش هم اظهارات جنجالی دیگری در مورد اقدامات نهادهای امنیتی در کنترل شهروندان کشور داشت که با انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌ها روبرو شد. وی در سخنانش از گذاشتن دوربین توسط نهادهای امنیتی در اطراف منزل مسکونی‌اش انتقاد و اعلام کرد: «مردم را خلاف قانون شنود می‌کنند و هزینه سنگینی خرج شنود مردم عادی و فعالین سیاسی می‌شود. شما باید دوربین را در نطنز کار بگذاری که نیایند منفجر کنند، بیش از ۱۰ میلیارد دلار خسارت به ملت بزنند.» احمدی‌نژاد در ادامه هم افزود: « باید بروی در تورقوزآباد نصب کنی که نیایند اسناد قطعی کشور را ببرند. باید بروی در سازمان فضایی بگذاری که نیایند سقف را سوراخ کنند، اسناد کشور را ببرند. تو الان مراقب من هستی؟! »

اظهارات رئیس جمهور سابق درباره شنود مردم عادی و فعالان سیاسی با واکنش وزارت اطلاعات نیز روبرو شد و این وزارتخانه‌ با صدور اطلاعیه‌ای سخنان احمدی‌نژاد را تشویش اذهان عمومی خواند. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «با توجه به تعریضات صورت گرفته از سوی آقای احمدی نژاد نسبت به اقدامات وزارت اطلاعات به استحضار مردم شریف ایران می‌رساند اظهارات مذکور غیرواقعی و در راستای تشویش اذهان عمومی می‌باشد و در شرایط کنونی براساس تاکیدات مقام معظم رهبری، تقویت امنیت و وحدت ملی و مشارکت حداکثری در انتخابات و عدم ایجاد زمینه سوءاستفاده دشمنان، از ضروریات مسلم نظام می‌باشد؛ لذا پاسخ مقتضی به ادعاهای مغایر با واقعیات امنیتی در زمان مناسب اعلام خواهد شد.»

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها