|

چرا وام بازنشستگان تأمین‌اجتماعی واریز نشد؟

امروز بازنشستگان همچنان در انتظار واریز وام هفت میلیون تومانی هستند، وامی که قرار بود دیروز به حساب بازنشستگان واریز شود، اما واریز نشده.

لینک کوتاه کپی شد

دو مرحله از وام هفت میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شده است. وامی که گفته می‌شود تاکنون ۱۲ هزار بازنشسته آن را دریافت کرده‌اند. روز گذشته هم قرار بود دور سوم وام بازنشستگان واریز شود که نشد. اما مشکل چیست؟

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، آنگونه که علی دهقان کیا، رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفته: در روند پرداخت وام هفت میلیون تومانی، ایرادات و مشکلات قانونی وجود دارد که در حال رایزنی و تلاش برای حل این مشکلات هستیم. اما به نظر می‌رسد کل مشکل به موضوعات قانونی محدود نمی‌شود و بخشی از مشکل به دلیل عدم دریافت یک پیامک است.

بعد از اینکه بازنشستگان برای دریافت وام هفت میلیونی ثبت نام می‌کنند باید کد تاییدی دریافت کنند که منزله اتمام و ثبت‌نام موفق است. اما گویا بسیاری از بازنشستگان این پیامک را دریافت نکرده‌اند و همین روند واریز وام بازنشستگان را با مشکل مواجه کرده است.

بسیاری از بازنشستگان می‌گویند بعد از ثبت نام موفق و کامل، نیازی به تایید پیامکی نیست, اما رییس کانون بازنشستگان کارگری تهران گفته امیدواریم مشکل ارسال پیامک به زودی حل شود و پرداخت وام‌ها با سهولت بیشتری امکان‌پذیر شود.

شرایط دریافت وام ۷ میلیونی بازنشستگان تأمین اجتماعی

وام هفت میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی در دو مرحله و به ۱۲ هزار بازنشسته پرداخت شده است. دیگر بازنشستگان هم می‌توانند برای دریافت این وام تقاضا بدهند. براساس برنامه‌ریزی سازمان تأمین اجتماعی، اوایل هر ماه سایت مربوط به ثبت‌نام وام بازنشستگان باز می‌شود و بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به آن برای دریافت وام قرض‌الحسنه ثبت‌نام کنند.

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی تنها ۷ میلیون تومان است که به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود و کارمزد آن چهار درصد است و بازپرداخت آن هم دو ساله است.

بازنشستگان برای دریافت این وام می‌توانند ابتدای هر ماه به سایت کانون کارگران و بازنشستگان بمراجعه و ثبت‌نام کنند. این وام قرار است به ۴۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی پرداخت شود.

  • نادرمهرپور ارسالی در

    کانون بازنشستگان استان مرکزی اراک در سایت تلگرامی خود تعداد متقاضیان وام را از سال 1399تا شهریور 140014هزار نفر اعلام کرده که در مرحله اول 1700نفر را جهت دریافت وام در همین سایت اعلام کرده ثبت نام شده اند.امروز 17شهریور 1400است اما هنوز این 1700نفر ثبت نام شده درسایت وام هفت تومنی مرحله اول را دریافت نکرده اند چه برسد به مرحله دوم و حالا هم میگویند مرحله سوم شروع شده!!! و همچنان مرحله اول واریز نشده. جهت اطلاع رسانی مردم و مسئولان محترم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه