|

در دولت جدید چه سرنوشتی در انتظار رتبه بندی معلمان است؟

سید علی یزدیخواه عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: رتبه‌ بندی معلمان در کمیسیون مورد بحث است و به سمت عملیاتی شدن پیش خواهد رفت.

لینک کوتاه کپی شد

سید علی یزدیخواه نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه «گفت‌وگوی علمی» رادیو گفتگو، منابع انسانی در آموزش و پرورش را از کلیدی‌ترین موضوعات روی میز وزیران دانست و اظهار کرد: متأسفانه در هشت سال گذشته تعدد رفت و آمد وزرا منجر به ایجاد این خلأ بزرگ بین اختلاف نیروی انسانی و نیازها شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایسکانیوز، وی با اشاره به کمک غیرمستقیم کرونا به آموزش و پرورش ادامه داد: اگر کلاس‌ها دایر بود قطعاً با مشکل مواجه می‌شدیم، اما با کلاس مجازی، معلمان می‌توانستند دو کلاس را یکی کنند و امسال با بازگشایی مدارس، نیازهای واقعی مشخص می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به کسری نیرو و صرف بیش از ۹۴ درصد بودجه آموزش و پرورش برای نیروی انسانی خاطرنشان کرد: با وجود آنکه عمده بودجه آموزش و پرورش صرف نیروی انسانی می‌شود باز هم حقوق معلمان کافی نیست و لازمه آن، کار تخصصی روی این موضوع است.

یزدیخواه افزود: اخیراً در اثر بی‌تدبیری‌های آموزش و پرورش، مرکز امور اداری و مرکز منابع انسانی را با هم ادغام کردند که جای تأسف دارد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اعلام آمادگی مجلس برای حل این موضوع، تصریح کرد: برای مهر سال آینده، مشکلات مضاعف است و مدیران مدارس تصور نکنند با تغییر دولت همه چیز یکدفعه درست می‌شود بلکه برای بررسی و کار روی موضوع، چندین ماه زمان نیاز است. وی گفت: رتبه‌ بندی معلمان در کمیسیون مورد بحث است و به سمت عملیاتی شدن پیش خواهد رفت.

  • ناشناس ارسالی در

    تاکی این رتبه بندی راکش میدهید تاکی میخواهید دل فرهنگیان راخون کنید مگه فرهنگیان زندگی بچه شکم ندارند حتما بازم میخواهید بایک چیز ناچیز دهنشون ببندید بی انصافی راتمام کردید خیرات امواتش هرکس حق فرهنگیان رابخوره

  • عباس ارسالی در

    مادر و پدر حرومی‌ها فقط شعار می‌دهند شعور ندارند

  • عباس ارسالی در

    اگر پروسه‌ی رتبه‌بندی تا مهرماه اجرا نشود به قدرت و توانایی دولت جدید شک می‌کنیم ما فرهنگیان به آقای رئیسی و کادر ایشان اعتماد کردیم امیدواریم قانونی که یازده سال است اجرا نشده و بسیار حق کشی و ظلم بما صورت گرفته هر چه زودتر اجرا شده و از فرهنگیان عزیز هم عذر‌خواهی رسمی بابت اینهمه سال معطلی و پرداخت نشدن حقوق قانونی ایشان بعمل آید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه