|

وزیر پیشنهادی ارتباطات حامی حقوق کاربران مجازی

ما مردم را بی‌پناه در فضای مجازی گذاشته‌ایم، در صورت گرفتن رأی اعتماد از مجلس این موضوع را سامان می‌دهیم.

لینک کوتاه کپی شد

وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم گفت: ما مردم را بی‌پناه در فضای مجازی گذاشته‌ایم، در صورت گرفتن رأی اعتماد از مجلس این موضوع را سامان می‌دهیم.

به گزارش«شایانیوز»، "عیسی زارع‌پور" وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت‌های وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه نقدپذیر است و به نقدهای نخبگان توجه خواهد کرد، اظهار کرد: اکنون فناوری اطلاعات به بخش جدایی ناپذیر زندگی مردم تبدیل شده و بیش از ۵۰ میلیون کاربر در شبکه‌های اجتماعی و ۳۵ میلیون بازیکن حرفه‌ای بازی‌های رایانه‌ای در فضای مجازی حضور دارند. دیگر نمی‌توان بدون فضای مجازی کارهای روزمره را پیگیری کرد. تکنولوژی و فناوری در اعماق زندگی مردم نفوذ کرده است اگر برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه نداشته باشیم قطعاً دچار آسیب می‌شویم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از حقوق کاربران بسیار حائز اهمیت است، افزود: مردم در فضای مجازی نگران کودکان و نوجوانان خود است. من در کمیسیون‌هایی که تشکیل شده اعلام کردم حتی همان کشورهایی که این فناوری را تولید کرده‌اند، ابزارهایی برای خانواده‌ها پیش‌بینی شده تا بتوانند فضای مجازی را برای کودک خود مدیریت کنند. من اعتقاد دارم مردم را در فضای مجازی بی پناه گذاشتیم. در صورت رأی اعتماد گرفتن از مجلس در دوره تحول وزارت ارتباطات کاربران را جزئی از تصمیمات خود می‌دانیم و دغدغه آن‌ها، دغدغه ما خواهد بود.

زارع‌پور گفت: ما مردم را بی‌پناه در فضای مجازی گذاشته‌ایم، در صورت گرفتن رأی اعتماد از مجلس این موضوع را سامان می‌دهیم.
منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه