|

مهین قدیری قاتل سریالی کیست؟ +دانلود مستند

مستند سینمایی مهین دارای سوژه‌ای جذاب و حساسیت برانگیز است. زن جوانی که مادر دو فرزند کوچک است و با انجام قتل‌هایی، نخستین قاتل زن سریالی…

لینک کوتاه کپی شد

«مهین» مستند جنایی داستانی است که در آن جنبه‌های مختلف شخصیت مهین قدیری و پرونده قتل‌های او مورد بررسی قرار می‌گیرد. مهین قدیری که پرونده‌اش در سال ۱۳۸۷ توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده بود، به عنوان اولین قاتل سریالی زن در ایران معرفی شده است.

این مستند روز سه‌شنبه شب از شبکه مستند پخش شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۱۵ مرداد ساعت ۱۵ است.

مهین قدیری کیست؟

مهین قدیری در سن ۱۴ سالگی ازدواج کرد و زمان ارتکاب قتل‌ها، ۳۲ سال سن داشت و صاحب دو فرزند بود. او بعدها در بازجویی‌های خود دلیل قتل‌هایش را فقر و نیاز مالی برای درمان یکی از دو فرزندش اعلام کرد. او با پرسه در اطراف زیارتگاه‌های قزوین، زنان مسنی را که زیورآلات طلا به همراه داشتند، شناسایی و به بهانه رساندن به خانه، آنها را سوار رنوی زرد رنگ خود کرده و بعد آنها را با آبمیوه مسموم و خفه می‌کرد. مهین در زمان اعترافات خود، شخصیتی پیچیده و باهوش از خود نشان داد و همین موضوع، او را برای بررسی، خاص تر نمود.

وی در اعترافات اولیه خود، انگیزه اش را سرقت جواهرات قربانیان خود اعلام کرد و به افسران بازجو گفت، تمام نقشه اش را در داخل خودروی خود انجام می داده است. او با کمین در امامزاده‌ها، قربانیان ۵۱ تا ۶۶ ساله اش را انتخاب کرده و به این بهانه که چقدر شبیه مادرم هستید، و یا چقدر چهره مهربانی دارید، با آنان طرح دوستی ریخته و سوار بر خودروی خود می‌کرد تا به مقصد برساند.

مهین در بین راه پس از خوراندن آبمیوه خواب آور به قربانیان، آنها را بیهوش می‌کرد و سپس با روسری یا دست، آنها را خفه و اقدام به سرقت پول و طلاهای طعمه‌های خود می‌کرد. قاتل سریالی در اعتراف‌های خود تاکید کرد که همه این جنایت‌ها را به تنهایی انجام داده و شوهرش از هیچ چیز خبر ندارد.

در نهایت جنایات مهین به قتل ۵ زن مسن و یک پیرمرد ختم شد و این گونه مهین به عنوان اولین قاتل سریال زن ایران مطرح شد.

1705268

مهین چگونه به دام افتاد؟

پلیس آگاهی قزوین که در سال ۸۷، با کشف یک جسد، اقدامات پلیسی خود را برای دستگیری قاتل یا قاتلان آغاز کرده بود، با قتل‌های دیگر تحقیقات خود را روی دستگیری قاتل سریالی متمرکز کرد. با اعلام نظریه مأموران اداره تشخیص هویت، مبنی بر حضور رد پای یک خودروی رنو در قتل‌ها، این فرضیه قوت گرفت که قاتل با یک خودروی رنو اقدام به این قتل‌ها می‌کند. در ادامه بررسی‌ها، پلیس به پرونده شکایت یک زن برخورد که یک سال قبل در همان محدوده کشف جسدها، سوار خودروی رنویی شده بود که راننده آن یک زن بوده و پس از تعارف آبمیوه، قصد داشته تا او را بیهوش کند. اما او متوجه توطئه راننده زن شده و توانسته بود از دست او بگریزد. این زن پس از این ماجرا به پلیس مراجعه کرده بود، اما نتوانسته بود شماره پلاک خودروی رنو را در اختیار پلیس قرار دهد.

کارآگاهان از این زن خواستند در صورت مشاهده این رنو، شماره پلاک آن را به پلیس اعلام کند. چند روز بعد این زن به طور اتفاقی آن خودرو را در منطقه‌ای از قزوین دیده و شماره آن را در اختیار پلیس گذاشته بود.

سرانجام مأموران پلیس توانستند پس از اقدامات اطلاعاتی، مهین و همسرش را در خانه شأن دستگیر کنند. در بررسی از منزل قاتل سریالی، تمام روزنامه‌هایی که این جنایات را پیگیری می‌کردند، کشف شد و علاوه بر آن، مقالات و نوشته‌هایی درباره قتل‌های سریالی پاریس نیز به دست آمد.

در نهایت مهین، آذر ماه سال ۸۹ اعدام و پرونده اش برای همیشه بسته شد، اما حالا با اکران اینترنتی فیلم سینمایی مستندی که درباره زندگی او و قتل‌هایش ساخته شده، بار دیگر نامش بر سر زبان‌ها افتاده است.

  • مژی ارسالی در

    غلط کرده زنیکه ی عوضی ....والا منم کلی مشکلات دارم برم مردمو بکشم پول و طلاشونو بردارم ؟؟خب میرفتی مادرتو میکشتی ،ب مردم چ مربوط خب !؟خدا ازش نگذره ....ان شاالله تو قعر جهنم باشه ،والا بیان مادر آدمو بکشن بگن نیاز مالی داشتم !خب طلاهاشونو برمیداشتی چرا کشتی ؟میرفتی کلاه برداری میکردی اونم چی از پولدارا ،ن اینکه بری بکشی عفریته ....مهین قاتل

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه