|

وزارت بهداشت تایلند خبر داد:

صدها نفر از کارکنان پزشکی تایلندی با وجود زدن واکسن چینی دچار کرونا شده‌اند

بیش از ۶۰۰ نفر از کارکنان پزشکی که دو دوز واکسن کرونای شرکت چینی سینوواک را دریافت کرده بودند، به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند.

لینک کوتاه کپی شد

داده‌های وزات بهداشت تایلند نشان می‌دهد که از ماه آوریل تا ژوئیه (اردیبهشت تا تیر) از میان ۶۷۷۳۴۸ پرسنل پزشکی که دو دوز واکسن سینوواک را دریافت کرده بوند، ۶۱۸ نفر دچار عفونت کرونا شده‌اند. یک پرستار به علت کووید-۱۹ درگذشت و یکی دیگر از کارکنان پزشکی در شرایط بحرانی در بیمارستان است.

سوپون لامسیریتاون، یک مقام ارشد بهداشتی تایلند روز یکشنبه گفت یک هیات کارشناسی توصیه کرده است که  یک دوز سوم واکسن کرونا برای تقویت ایمنی کارکنان پزشکی در معرض خطر تزریق شود.

این مقام گفت: «به عنوان دوز یادآور واکسن کرونایی از نوع متفاوت یعنی واکسن از نوع ناقل ویروسی آسترازنکا یا واکسن از نوع mRNA که تایلند در آینده نزدیک دریافت خواهد کرد، استفاده خواهد شد» و افزود این توصیه در روز دوشنبه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این اعلام در هنگامی انجام می‌شود که این کشور آسیای جنوب شرقی روز یکشنبه شمار بی‌سابقه ۹۴۱۸ مورد عفونت را گزارش کرده است. همچنین شمار بی‌سابقه ۹۱ مورد مرگ روزانه جدید ناشی از کووید-۱۹ در روز یکشنبه اعلام شد.

تایلند از هنگام شروع پاندمی در سال پیش تاکنون در مجموع ۳۳۶۳۷۱ مورد ثابت‌شده عفونت و ۲۷۱۱ مورد مرگ ناشی از آن را گزارش کرده است.

اکثریت کارکنان پزشکی و خط اول تایلند پس از ماه فوریه (اسفند) با واکسن چینی سینوواک واکسینه شدند تا هنگامی که در ماه ژوئن (خرداد) واکسن آسترازنکا وارد این کشور شد.

تایلند همچنین در انتظار اهدای ۱.۵ میلیون دوز واکسن فایزر-بیونتک از آمریکا در آخر ماه جاری ژوئیه (مرداد) است و ۲۰ میلیون  دوز واکسن فایزر نیز سفارش داده است که در ماه اکتبر (مهر) وارد این کشور خواهد شد.

اندونزی، کشور همسایه تایلند، نیز که عمدتا بر واکسن سینوواک تکیه کرده است، روز جمعه اعلام کرد واکسن مدرنا را به عنوان واکسن یادآور به کارکنان پزشکی‌اش تزریق خواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها