|

هواشناسی استان گلستان:

احتمال وقوع سیلاب‌های ناگهانی در شرق گلستان

هواشناسی استان گلستان در پی تشدید فعالیت سامانه ناپایدار در استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

لینک کوتاه کپی شد

هواشناسی استان گلستان در پی تشدید فعالیت سامانه ناپایدار در استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد و مدیریت بخران استان نیز از آماده باش دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان خبر داد.

در پی تشدید فعالیت سامانه ناپایدار در استان گلستان، هواشناسی هشدار سطح نارنجی برای مردم به ویژه در مناطق شمالی و کوهپایه‌ای صادر کرد.

وقوع بارش‌های رگباری، رعد و برق، بارش تگرگ و وزش نسبتا شدید باد و در مناطق شمالی استان پدیده گرد و خاک از پیامدهای فعالیت این سامانه است.

هواشناسی استان همچنین در خصوص افزایش سطح رواناب‌ها و وقوع سیلاب‌های ناگهانی در مناطق کوهستانی و کوهپایه‌ای استان هشدار داده است.

طبق اعلام هواشناسی از ساعتی قبل بارش‌های شدید و رگباری در برخی مناطق شرقی استان آغاز شده و احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

شرکت آب منطقه‌ای استان هم اعلام کرد، اداره کل هواشناسی استان با صدور هشدار سطح نارنجی، از پنج شنبه 10 تا شنبه 12 تیرماه، وقوع رگبار و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ در استان به ویژه نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای و به تبع آن، آبگرفتگی برخی معابر و افزایش رواناب و سیلاب ناگهانی در استان را پیش بینی کرده است.

براساس این هشدار، شرکت آب منطقه ای گلستان از مردم خواست در حاشیه رودخانه‌های دایمی و فصلی استان توقف نکنند و از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مخازن سدها و تأسیسات آبی خودداری کنند.

در عین حال مدیریت بحران استان نیز دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی را برای انجام عملیات در زمان بروز حوادث احتمالی در آماده‌باش کامل قرار داده است.

عصر و شب گذشته نیز بارش‌های رگباری سبب وقوع سیلاب در برخی مناطق روستایی شهرستان مرزی مراوه تپه شد و همچنین تندباد در شهرستان‌های کلاله و مینودشت هم خسارت‌هایی به بار آورد.

منبع: برترین‌ها

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها