|

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی قرار است زیاد شود؟

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی الزامات قانونی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

لینک کوتاه کپی شد

طبق گزارش‌هایی که به تازگی منتتشر شده است معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی الزامات قانونی افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی را تشریح کرد.

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی زیاد می‌شود؟

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی، اعلام کرد: «زمانی که متناسب‌سازی مرحله اول در مرداد ۹۹ عملیاتی شد یک رضایتمندی خوبی در جامعه هدف شکل گرفت و در ادامه دو عامل تورم و متناسب‌سازی در صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و فاصله ایجاد شده بود که موجب نارضایتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی شد و در ادامه قرار شد، متناسب‌سازی مرحله دوم از ابتدای سال ۱۴۰۰ اجرا شود.»

مهرداد قریب ادامه داد: «در بودجه ۱۴۰۰ برای مرحله دوم متناسب‌سازی ۸۹ هزار میلیارد تومان بابت دیون معوقه دولت به تأمین اجتماعی تصویب شد و مهمترین آیتم متناسب‌سازی مرحله دوم این بود که برای جبران افت ۷۵ درصدی زمان برقراری مستمری به یک فرمول مشترک رسیدیم و آیتم دوم افزایش مزایای جنبی مانند کمک هزینه عائله مندی، هزینه مسکن و کمک هزینه اولاد بود. آیتم سوم تفاوت تطبیق متناسب‌سازی بود و با اعمال تطبیق به عنوان مثال حقوق افرادی که با ۲۰ سال سابقه بازنشسته شده بودند با حق اولاد و همسر کمتر از سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نشد.»

علاوه بر این موارد مشخص شد در بحث اعطای فوق العاده ویژه به فرهنگیان همانند سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها حداکثر تا ۳۵ درصد حقوق و فوق العاده‌های مستمر به نحوی که متوسط پرداختی از ۶۰ درصد سقف تجاوز نکند (میانگین ٢١درصد) به همه کارمندان اداری و آموزشی و تمامی کادر شاغل در مدرسه وزارت آموزش و پرورش از تاریخ یکم تیرماه سال جاری تعلق و احکام مربوط در اسرع وقت توسط وزارت آموزش و پرورش صادر شود.

همچنین گفته می‌شود که بحث رتبه بندی معلمان عین مفاد مصوبه نمایندگان مجلس با تاریخ اجرای یکم فروردین سال ۱۴۰۰ به انجام برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ١٣٩٩ مجددا تاکید کرد که طبق برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان تیرماه ١۴٠٠ حتماً پاداش این بازنشستگان پرداخت خواهد شد. در پایان جلسه در خصوص پرداخت مطالبات معلمان مدارس خارج کشور دستورات لازم جهت بررسی و اقدام مقتضی صادر شد.

  • ناشناس ارسالی در

    پس چرا مابه التفاوت همسان سازی پرداخت نمیشه.وجدانا احتیاج داریم چندماهه فقط قول میدن ولی خبری نمیشه.

  • ازکارافتادهذتامین اجتماعی ارسالی در

    سلام توراخدایکباربراهمیشه حقوق ماهارامثل لشگری وکشوری همسانسازی کنید شرم برشمابادچطورانتظارداریدیک خانواده چهارنفری که هم قسط منزل داشته باشه هم دانش اموزهم دانشجوباحقوق سه وهفتصدزندگی کنه این چه قانون مزخرفیه واقعاکسی نیست بدادماهابرسه منابع تامین اجتماعی بقدری زیاده که تیمهای فوتبالی لیگ برترتامین میکنه سگ توروحت مسول بی تدبیراول به خانواده خودبرس بعدبه جاهای دیگه پوا باشگاه استقلال میتونه مادام العمربازنشستگان راساپرت کنه ولی دزدی های حضرات نمیزاره به زیردستان خودبرسن

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها