|

نتایج نهایی انتخابات شورای شهر کرمان خرداد 1400

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: شمارش آرای ریاست‌جمهوری رو به پایان بوده و نتیجه انتخابات شورای شهر کرمان تا فردا اعلام می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

با تقدیر از همه عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در استان کرمان در برگزاری انتخابات مشارکت داشتند، اظهار داشت: انتخابات 28 خردادماه 1400 در استان کرمان در کمال صحت و سلامت برگزار و مردم استان حضور و مشارکت خوبی در این انتخابات داشتند.

وی با عنوان اینکه در استان کرمان یک میلیون و 321 هزار و 275 نفر از واجدین شرایط در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند گفت: بیش از 60 درصد واجدین شرایط استان در انتخابات شرکت کردند و طبق آمار اولیه ارائه شده میزان مشارکت مردم استان در انتخابات 1400 از بسیاری از استان‌های کشور بالاتر بوده و استان کرمان جزو پنج استان برتر از نظر مشارکت قرار دارد.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه 51 درصد مشارکت را بانوان و 49 درصد را آقایان به خود اختصاص داده‌اند افزود: در شعب روستایی تا ساعت 24 و در شعب شهری که مردم در آنها حضور داشتند تا ساعت 2 بامداد رای‌گیری ادامه داشت.

وی با بیان اینکه در برخی از شعب استان که متقاضیان در آن حضور داشتند پس از ساعت 2 نیز به داخل شعب هدایت شدند ادامه داد: اخذ رای در برخی از شعب تا ساعت 3 بامداد نیز ادامه داشته و پس از آن فک پلمب و شمارش آرا آغاز شد.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه شمارش آرای ریاست جمهوری در استان کرمان رو به پایان بوده و در حال ثبت‌شدن است البته هنوز نتایج تجمیع نشده است گفت: ستاد انتخابات کشور جمع بندی نهایی آرا را اعلام خواهد کرد.

وی با بیان اینکه در روستاها انتخابات زودتر به پایان رسید و شمارش آرای آنها زودتر انجام شده است افزود: نتیجه نهایی شوراهای روستایی در سیستم در حال ثبت شدن است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به اینکه تا عصر امروز و حداکثر فردا نتیجه شمارش آرای شورای شهر کرمان اعلام می‌شود گفت: مدت رای‌گیری بسیار طولانی بود و فشار زیادی به عوامل اجرایی وارد شد و لازم است که در کمال صحت و دقت آرا شمارش و ثبت شود.

وی با بیان اینکه شمارش آرای ریاست جمهوری نیز رو به پایان است و پیش‌بینی می‌شود شمارش آرای ریاست جمهوری در استان کرمان تا ظهر امروز به پایان برسد گفت: برای اعلام نتایج استان منتظر اعلام رسمی ستاد انتخابات کشور می‌مانیم.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه درصد مشارکت در شهرستان‌های استان متفاوت بود و به ترتیب حروف الفبا در 23 شهرستان استان کرمان به شرح زیر است:

ارزوئیه بیش از 22 هزار نفر، انار بیش از 17 هزار نفر، بافت بیش از 43 هزار نفر، بردسیر 39 هزار نفر، بم حدود 74 هزار نفر، جیرفت 113 هزار نفر، رابر 23 هزار نفر، راور 21 هزار نفر، رفسنجان 121 هزار نفر، رودبار 54 هزار نفر، ریگان 32 هزار نفر، زرند 71 هزار نفر، سیرجان 112 هزار نفر، شهربابک 42 هزار نفر، عنبرآباد 42 هزار نفر، فاریاب حدود 20 هزار نفر، فهرج 23 هزار نفر، قلعه گنج 38 هزار نفر، کرمان بیش از 280 هزار نفر، کوهبنان 12 هزار نفر، کهنوج 42 هزار نفر، منوجان 36 هزار نفر و نرماشیر 34 هزار نفر در انتخابات مشارکت داشتند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه