|

جلیلی: مناظره‌ها شبیه مسابقه هوش است

جلیلی گفت:بی‌تدبیری باعث شده میلیون هاایرانی درفشاراقتصادی باشند.باید شرایطی فراهم شودکه مردم پای‌کار بیایند ومسئولان پاسخگوی عملکردشان باش…

لینک کوتاه کپی شد

سعید جلیلی شامگاه چهارشنبه در مسجد فیروزآبادی شهرری در جمع مردم این شهرستان اظهار داشت: در ایام تبلیغات انتخاباتی صحبت‌های زیادی می‌شود و به کمبودها و دردهای مردم پرداخته می‌شود اما باید به‌گونه‌ای اظهارنظر شود که پس از انتخابات نیز به آن عمل شود زیرا که خداوند فرموده اگر حرفی می‌زنید باید به آن عمل کنید.

وی افزود: در ایام انتخابات گاهاً دیده شده که کاندیدها اظهارنظرهایی می‌کنند که بدون هیچ‌گونه پشتوانه اجرایی شدن ندارد و امکان عملیاتی کردن آن وجود ندارد. رهبر معظم انقلاب چند روز پیش هشدار دادند که سعی کنید حرف‌هایی بزنید که دقیق باشد و اگر قولی می‌دهید باید بتوانید آن را محقق کنید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه گفت: وقتی می‌خواهیم کشور در ۴ سال آینده تغییر و تحول داشته باشد و رنج‌های ۸ سال گذشته برطرف شود، باید صحبت‌ها و اظهارنظرها نشان از واقعیت داشته باشد.

جلیلی با بیان اینکه نمی‌شود کشور را با نمایش و همایش اداره کرد بیان کرد: کار نمایشی یعنی اینکه وقتی کاری انجام نشده با نمایش به مردم بگویند که چنین کاری انجام شده است لذا نباید اجازه دهیم کارها بدون پشتوانه و نمایشی باشند. وی تصریح کرد: آزادی باید واقعی باشد نه نمایشی؛ در حال حاضر مردم از مشکلات اقتصادی در رنج و سختی هستند و بی‌تدبیری و بی‌اعتنایی باعث شده ده‌ها میلیون ایرانی در فشار اقتصادی باشند. دیپلماسی نمایشی کشور را با همه امکانات و توانمندی معطل آمریکا و چند کشور اروپا می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: صحبت از عقلانیت می‌کردند و دم از عقل و واقع‌بینی می‌زدند و هرکسی از کارشان ایراد گرفت به توهم متهم می‌کنند اما خودشان توافقی می‌کنند که در آن هیچ عقلانیتی نیست. برای اینکه از این هشت سال عبور کنیم باید تعارفات را کنار بگذاریم زیرا نمی‌توان نسبت به حقوق و منافع مردم تعارف داشت. وی اضافه کرد: اگر در انتخابات توجه لازم را نداشته باشیم ممکن است کشور در مسیری قرار بگیرد که طی هشت سال آینده نتواند تعالی ملت ایران را رقم بزند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه بیان کرد: برای حل مشکلات در چهار سال آینده نمی‌شود مملکت را به‌صورت روزمرگی و اکتفا کردن به حداقل‌ها اداره کرد، برای حل مشکلات نیازمند یک جهاد کلی در میان مردم و مسئولان هستیم. کشور در چهار سال آینده نیازمند یک جهش است و برای ایجاد آن باید بدون تعارف و با برنامه عمل کرد، به هر میزان که مسئولان زیر بار مسئولیت بروند به همان میزان مشکلات گرانی، تورم، مسکن و بیکاری جوانان از روی دوش مردم برداشته خواهد شد.

جلیلی با اشاره به مناظره تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری گفت: مناظره‌ها شبیه مسابقه هوش است، یک سؤال به نامزدها می‌دهند باید در چهار دقیقه جواب کاملی بدهد در اینجا نیز کاندیداها با تعارف جواب می‌دهند، در مناظرات باید به‌گونه‌ای باشد که نامزدها راه‌حل عملی را بیان کنند نه به‌صورت نظری و به‌صورت تعارف موضوعی را جواب دهند. وی در ادامه تأکید کرد: امروز وظیفه همه ما است که در این چند روز مانده به انتخابات آگاهانه همه مردم را بر سر صندوق‌های رأی بیاوریم و انتخاب درستی انجام دهیم. تجربه ۴۰ سال گذشته نشان داده است که هر جا ملت پا به عرصه گذاشته‌اند شاهد تحولات عظیم مانند هشت سال جنگ تحمیلی بوده‌ایم و هر جا مردم پای‌کار نبودند شرایط خوبی رقم نخورده است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: دولت آینده ایران باید بداند که نمی‌شود کشور را با مدیران کل و معاونان اداره کرد بلکه باید شرایطی فراهم شود که مردم پای‌کار بیایند و مسئولان نیز بدون تعارف پاسخگوی عملکردشان به مردم باشند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها