|

نامزدها برای برگزاری مناظره دوم ۱۴۰۰ حاضر شدند

دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ساعت ۱۷ امروز؛ سه شنبه هجدهم خرداد ۱۴۰۰ روی آنتن خواهد رفت.

لینک کوتاه کپی شد

دومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ ساعت ۱۷ امروز؛ سه شنبه هجدهم خرداد ۱۴۰۰ از شبکه‌های یک، جام جم و سلامت سیما، خبر،رادیو ایران و رادیو انتخابات به صورت زنده روی آنتن خواهد رفت.

در پی انتقاد یکی از کاندیداها از پخش نشدن مناظره انتخاباتی با ترجمه ناشنوایان ، مدیر شبکه سلامت سیما خبر داد که مناظره دوم نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با رابط ناشنوایان از این شبکه روی آنتن خواهد رفت. بر اساس آن‌چه اعلام شده دومین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با موضوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی، ابراهیم رئیسی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی ۷ کاندیدای تایید صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم هستند.

پاسخگویی کاندیدها قبل از مناظره

زمان برگزاری این مناظره که از ساعت ۱۷ آغاز خواهد شد، حدود ۳ ساعت اعلام شده است. در دور اول کاندیداها پیش از ورود به ساختمان برگزاری مناظره که به ترتیب تعیین شده بر اساس قرعه کشی انجام شد، در اظهاراتی کوتاه به سوالات خبرنگار صدا و سیما پاسخ دادند.

اظهارات امروز کاندیداها هم بعد از ورود به محل برگزاری مناظرات که به ترتیب تعیین شده بر اساس قرعه کشی انجام شد، به شرح زیر است.

علیرضا زاکانی اولین کاندیدای است که به محل برگزاری مناظرات وارد شد و در پاسخ به سوال خبرنگار صدا و سیما با دادن وعده های انتخاباتی سررشته تمام مشکلات کشور را عدم تحقق قانون اساسی دانست.

محسن مهرعلیزاده اولین کاندیدای است که به محل برگزاری مناظرات وارد شد.

علیرضا زاکانی با ورود به صداوسیما برای شرکت در مناظره دوم:

در مناظره اول فکر می کردیم باید ناظر بر برنامه ها صحبت کنیم و موارد دقیق را ذکر کنیم اما متوجه شدیم، دوستان بنا دارند با حرف های نادرست اصل مناظره را به بیراهه سوق دهند انشاالله امروز شاهد این شرایط نباشیم و به وضعیت مطلوب در بررسی موضوعات، برنامه ها و جامعه برسیم.

موضوع امروز فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است. قول می دهم در سال اول ریشه فقر مطلق را نابود کنم. قول می دهم بعد از دو سال اول کسی به غیر از درد بیماری درد بی پولی نکشد. شرایط را به سمتی می برم که اطمینان خاطر در کشور ایجاد شود. در عرصه سیاسی مردم را ناظر بر خود خواهیم کرد و نهادینه شدن اصل 8 و 27 قانون اساسی محقق خواهد شد.

مهرعیلزاده در بدو ورود به صداوسیما:

روش من روش گذشته خواهد بود که با رعایت همه شئون، موارد را بررسی و نسبت به روشن شدن اذهان مردم اقدام خواهم کرد. قرار است که دوپینگ 5 دقیقه ای به کاندیدا خاص بدهند انشاالله این اتفاق نیفتد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها