|

عضو جدید هیئت اجرای قانون محاسبات عمومی کشور انتخاب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم تهران را به عنوان عضو هیئت اجرای قانون اصلاح تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور انتخاب کردن…

لینک کوتاه کپی شد

در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب یک نماینده جهت عضویت در هیئت سه‌نفره اجرای قانون اصلاح تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور در دستور کار قرار گرفت و با رأی نمایندگان، غلام‌حسین رضوانی، نماینده مردم تهران در مجلس عضو این هیئت شد.

بر اساس تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور به منظور از میان برداشتن موانع موجود در راه تنظیم حساب‌ها و صورتحساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور، یک هیئت سه‌نفره مرکب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل و در موارد زیر تصمیمات لازم را اتخاذ می‌نماید:

الف- در مورد اسناد و مدارک ناقص سنواتی، وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و اعتبارات عمرانی شرکت‌های دولتی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند.

ب- در خصوص اسناد و مدارک دستگاه‌های مذکور در بند الف که بر اثر حوادث غیرمترقبه و جنگ تحمیلی به تشخیص هیئت مذکور به نحوی از انحا از بین رفته است.

ج- نقصان و تفریط حاصل در موجودی‌های وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی مشمول ماده ۷۳ قانون محاسبات عمومی کشور خواهند بود.

منبع: آنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها