|

علت درگذشت علی اکبر محتشمی پور چه بود؟+ بیوگرافی

سید علی اکبر محتشمی پور یار دیرین امام خمینی صبح دوشنبه 17 خرداد بر اثر ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت.

لینک کوتاه کپی شد

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر محتشمی پور وزیر کشور و سفیر ایران در سوریه در دهه ۶۰ و نماینده دوره های سوم و ششم مجلس و از مریدان و یاران امام خمینی صبح دوشنبه 17 خرداد براثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

ایشان متولد ۱۳۲۵ در تهران و عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز بود و همچنین دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از قدس و حمایت از حقوق مردم فلسطین (ایران) و مدیرمسوولی روزنامه بیان را در کارنامه داشت.  

در متن اطلاعیه دفتر مرحوم حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر محتشمی پور(ره) این گونه آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم ‎«یا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّهُ ارْجِعِی إِلى رَبِّکِ راضِیَهً مَرْضِیَّهً فَادْخُلِی فِی عِبادِی وَ ادْخُلِی جَنَّتِی» ‎ روح بزرگِ مبارز شجاع، جانباز انقلاب اسلامی، یاور و شاگرد همیشگی امام راحل و خادم و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام، سیدعلی‌اکبر محتشمی‌پور مقارن با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) به خدا پیوست.

او که عمر خویش را سراسر در راه اعتلای اسلام و انقلاب، آزادی قدس شریف و دفاع از مظلومین وقف کرده و از بنیانگذاران حزب‌الله لبنان بود، در این راه از اهدای جسم و جان خویش هیچگاه دریغ نکرد، آنچنان که در انفجار تروریستی سال ١٣۶٢ به عاملیت نیروهای رژیم اشغالگر قدس تا مرز شهادت پیش رفت؛ وی همواره مغضوب مستکبران سفاک و محبوب مظلومان و مومنین قرار داشت.

طی ده سال آخر عمر پربار خویش، در جوار بارگاه نورانی حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب(ع) سکنی گزید و اکنون میهمان وجود مقدس ائمه معصومین علیهم‌السلام خواهد بود (انشاءالله) ‎ عروج ملکوتی این بزرگ‌مرد را به همه مجاهدین راه حق، مومنین و محبین تسلیت عرض کرده و از پیشگاه حضرت باری‌تعالی تعجیل در فرج موعود آل محمد(ص) را خواستاریم. باشد که با ظهور آن حضرت تسکین حقیقی بر دردها و آلام مظلومین عالم قرار گیرد.

علی+اکبر+محتشمی+پور+در+کنار+امام+خمینی

محتشمی+پور

محتشمی+پور+و+رهبری

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها