|

همتی: حرکت خود را صدای سوم نامیدم

عبدالناصر همتی، در دیدار با نخبگان گفت: انتخابات آینده، از مهم ترین انتخابات کشور است و نقش مهمی در زندگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.

لینک کوتاه کپی شد

عبدالناصر همتی، نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دیدار با جمعی از نخبگان با اشاره به اهمیت انتخابات و تعیین کننده بودن روز‌های آینده اظهار داشت: انتخابات آینده، یکی از انتخابات مهم کشور است و سرنوشت کشور برای چهار سال تعیین می‌شود و نقش مهمی در زندگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی کشور دارد.

وی مهمترین انگیزه خود را شرایط اقتصادی و وضعیت معیشتی و شاخصه‌های کلان اقتصادی دانست و یادآور شد: من حرکت خود را صدای سوم نامیدم تا در چهل سال دوم انقلاب بتوانیم صدای افراد خاموش جامعه باشیم و با مشارکت مردم حماسه‌ای برپا کنیم تا برای چهار سال خود، کشور و مسائل اقتصادی خود تصمیمات مهم، تاثیرگذار و خوبی بگیریم.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند، حمایت از همتی تیغ دولبه است. ما بیاییم از این زاویه ببینیم که می‌خواهیم با حضور و رای دادن خود نظرمان را دخالت دهیم و حق داریم. زنان به عنوان نیمی از جامعه باید باشند و نظر دهند. نمی‌توانم ببینم یک ‌جمعیت عظیمی از مردم ما (زنان) این گونه مورد بی توجهی باشند.

همتی در ا‌دامه با بیان اینکه این نوع زندگی اجتماعی و اقتصادی در شان ملت ایران نیست، اظهار کرد: درست است محور کار و تحصیلات بنده اقتصادی است؛ اما بنده معاون سیاسی صدا و سیما در دهه ۶۰ بودم و بنده سیزده سال اخبار و برنامه‌های سیاسی کشور را اداره میکردم و مسئول سیاسی صدا و سیما در زمانی بودم که هیچ فضای مجازی وجود نداشت.

وی افزود: من سیاسی حرف نمی‌زنم و سیاسی کار نیستم من شفاف هستم. از این روی، باید دوستانی که من را چهره اقتصادی می‌دانند، بگویم طبق آمار‌ها و نظرسنجی ها ۷۰ درصد مردم مشکلات اقتصادی را مساله اصلی کشور می‌دانند و من معتقدم ما باید هرچه سریعتر حکمرانی اقتصادی را تغییر دهیم، ولی این به معنا نیست که من درباره مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و. بی تفاوت نیستم.

کاندیدا‌های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره دولت پنهان تصریح کرد: من معتقدم مشکلات با تعامل حل می‌شود و بنا بر اطلاعاتی که من دارم با تعامل می‌شود، مشکلات را حل کرد. همتی با بیان اینکه دولت من دولت سومه، خاطرنشان کرد: من دست دوستی به کاندیدا‌هایی که ذی صلاح بودند و رد شدند دراز می‌کنم و حتما مسائلی را که قرار بود، آن‌ها پیگیری کنند پیگیری می‌کنم.

وی تاکید کرد: من آمده‌ام برنامه‌های خود را ارائه دهم و هر کس دوست داشت به من رای می‌دهد.

همتی افزود: خیلی از اعضای مجمع روحانیون مبارز از دوستان قدیمی من هستند و من با این افراد در دوران انقلاب و به خصوص اوایل انقلاب فعالیت‌هایی را داشتیم. این چند روز با چند تن از این عزیزان صحبت کردم. اجازه بدید موضوع حمایت را من پیگیری و بررسی می‌کنم، چون خبر مجمع را من هم اینجا شنیدم؛ بنابراین، این موضوع قابل بررسی و پیگیری است.

وی در پاسخ به یکی از فعالان سیاسی که خواستار نام بردن از کاندیداهای رد صلاحیت اصلاح طلب در سخنانش شد، افزود: همه این افراد که نام بردید از دوستان من هستند و ما مشکلی با انها نداریم. قطعا انها اگر احساس کنند من نماینده مردم هستم از من حمایت می کنند. اجازه بدهید انها خودشان تصمیم بگیرند. من برای مردم امدم اگر انها ببینند هدف و نیت من حمایت از مردم و اقتصاد است و حتما کمک و حمایت می کنند. من به حمایت انها خوشبین هستم.

کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ما متاسفانه برای توسعه استراتژیک روستاها طرح و برنامه‌ای نداریم گفت: روستاهای ما پشتیبانی ندارند و ما در برنامه ای که نوشتیم اقدامات مهمی را برای روستاها داریم که اعلام خواهیم کرد. همتی با بیان اینکه برای ورود به انتخابات با تاجزاده حرف زدم و وی دوست چهل ساله من است اظهار کرد: اگر بخواهم به این موضوعات بپردازم از برنامه های عقب میفتم و من تازه سه روزه به صورت جدی وارد صحنه انتخابات شدم.

وی با بیان اینکه به بنده اطلاع دادند بخشی از فیلم تبلیغاتی من حذف شده است افزود: بنده نمی خواهم وارد این چالش شوم ولی این رویه درست نیست. کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری درباره حذف فیلم تبلیغاتی اش از صدا و سیما تصریح کرد: من از همین جا با مردم حرف زدم من دلباخته جریانی هستم که دوست ندارم مطبوعات را سانسور کنند و امیدوارم زنان و مردان به نگاه مشترک برسند.

وی با بیان اینکه حداقل پنج زن را در کابینه خواهم داشت گفت: چون فیلم انتخاباتی ام از صدا و سیما پخش نمی‌شود آن را در فضای مجازی منتشر می‌کنم. همتی در پاسخ به سوال تابناک درباره اینکه آیا شکایتی را به دلیل عدم پخش فیلم تبلیغاتی خود انجام می‌دهید تصریح کرد: این رویه طبیعی است و بنده قصد شکایت ندارم.

منبع: تابناک

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها