|

200 هزار دُز واکسن در ایران گم شد!!! چه کسی پاسخگو است؟

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای گم شدن 200 هزار دُز واکسن و اعلام جعلی بودن این خبر

لینک کوتاه کپی شد

دکتر کیانوش جهانپور ضمن تکذیب ادعای گم شدن چند صدهزار دُز واکسن وارداتی کرونا گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و متاسفانه به نظر می‌رسد این رفتار و گفتار بی پایه و اساس و ادعا‌های واهی دارد در برخی افراد عادی می‌شود.

وی افزود: موضوع گم شدن ۲۰۰هزار یا صدهزار دُز واکسن موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و جای شگفتی است که فردی به عنوان نماینده ملت چنین تخلف و جرم آشکار و بزرگی را قبل از آنکه از طریق مراجع نظارتی و قضایی پیگیری کند، صرفا به یک مصاحبه اکتفا کرده و در مورد آن صحبت کند.

جهانپور مجددا تاکید کرد: این موضوع کذب محض است و همه ساز و کار‌هایی که در مسیر واردات و توزیع واکسن اندیشیده شده از جمله رصد هوشمند با سامانه‌های "تی تک" و سامانه‌های چهارگانه بهداشتی، نه تنها مانع از نشت آشکار واکسن به بازار سیاه شده، بلکه تخلفات احتمالی را هم به حداقل ممکن کاهش داده است.

thumbs_b_c_1e16baaeeeb6bac7c436f526c213a4f5

وی گفت: انتظار می‌رود افراد اظهارنظر‌های مسوولانه در این زمینه داشته باشند و قبل از پذیرش هر ادعایی، مستندات آن را طلب کنند و حداقل با کارشناسان امر مشورت کرده و بعد اظهار نظر کنند. ادعا‌های بی پایه و اساس در این زمینه ثمره‌ای جز تشویش اذهان عمومی و مخدوش نمودن نابجای چهره نظام و نظام سلامت و در نهایت بی اعتبار شدن نهاد‌ها و یا رسانه‌هایی که این افراد بدانجا مرتبط هستند، نخواهد داشت.

مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت افزود: مصرانه انتظار داریم افراد در اظهار نظر پیرامون موضوع راهبردی مثل واکسن که امروز یک مساله ملی است، مسوولانه‌تر رفتار کنند و حداقل‌های اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای را در این زمینه مد نظر قرار دهند.

جهانپور همچنین گفت: تا پایان اردیبهشت ماه حدود ۳ میلیون دز واکسن دیگر وارد کشور خواهد شد.

منبع: رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها