|

عرضه گوشت انواع طیور از کشتارگاه‌های رسمی

مرغ و خروس با ۶/ ۴۶۱ هزار تن، ۶/ ۹۷ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه کپی شد

ارزیابی‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، ماکیان (مرغ و خروس) با ۶/ ۴۶۱ هزار تن، ۶/ ۹۷ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده است.

به‌دنبال انتشار نتایج ماهانه کشتار دام کشتارگاه‌های کشور (عرضه گوشت قرمز) در سال ١٣٩٩ و استقبال کاربران و برنامه‌ریزان از نتایج طرح مذکور، طرح آمارگیری از کشتار طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور برای اولین‌بار توسط مرکز آمار ایران به صورت فصلی در زمستان ١٣٩٩ برای اعلام وضعیت تولید گوشت انواع طیور در کشتارگاه‌های رسمی کشور به اجرا درآمده است.

نتایج این طرح نشان می‌دهد وزن گوشت انواع طیور کشتار‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در زمستان ١٣٩٩ جمعا ۷/ ۴۷۲ هزار تن است. ماکیان (مرغ و خروس) با ۶/ ۴۶۱ هزار تن، ۶/ ۹۷ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود اختصاص داده است. گوشت سایر انواع طیور که عمدتا شامل بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و کبک است با ۱/ ۱۱ هزار تن، ۴/ ۲ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه‌شده را به خود اختصاص داده ‌است.

متوسط وزن لاشه‌های قابل‌مصرف ماکیان (مرغ و خروس) ۹/ ۱ کیلوگرم، بوقلمون ۱/ ۹ کیلوگرم، بلدرچین ۳/ ۰ کیلوگرم‌ و سایر انواع طیور ۶/ ۱ کیلوگرم بوده است.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها