|

اسامی دریافت‌کنندگان واکسن کرونا منتشر می شود

به‌صورت کلی آحاد جامعه و همه کسانی که در این جامعه زندگی می‌کنند، مستحق دریافت واکسن هستند تا سالم باشند.

لینک کوتاه کپی شد

به دنبال انتشار اخباری درباره تخلف در واکسیناسیون پاکبانان در شهرداری تهران، به دستور شهردار، رسیدگی به این موضوع آغاز و افراد خاطی برکنار شدند.

پیرو دستور پیروز حناچی مبنی بر رسیدگی به موضوع واکسیناسیون کرونا در شهرداری تهران و اهمیت پاسخگویی شفاف و فوری به شهروندان و افکار عمومی، رسیدگی به این موضوع با حضور مسئولان ذیربط شهرداری آغاز شد.

پس از بررسی‌ها مشخص شد تاکنون تعداد محدودی واکسن برای تزریق به نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا اعم از پرسنل بهشت‌زهرا(س)، پاکبانان، پرسنل پسماند و… (که شامل نیروهای عملیاتی و اداری مرتبط با مشاغل پرخطر خدمات شهری هستند؛ اعم از زن و مرد) از طریق وزارت بهداشت تخصیص داده شده است که از این تعداد هیچ‌یک از مدیران شهرداری تا رده۴ مدیریتی تزریقی انجام نداده‌اند.

همچنین پس از بررسی‌ها مشخص شد یک نفر از مسئولان نواحی اقدام به تزریق واکسن از سهمیه فوق کرده است که به همراه ۳ نفر از همکاران ذیربط در ناحیه از سمت‌های خود عزل شدند.

این در حالی است که در بررسی‌ها مشخص شد توزیع سهمیه واکسن کرونا در یکی از مناطق منطبق بر پروتکل‌های مصوب نبوده‌ و حناچی از عزل معاون و رئیس خدمات شهری منطقه به‌دلیل اهمال در نظارت و عدم‌رعایت پروتکل‌ها و معرفی آنها به مراجع نظارتی خبر داد. همچنین برای پیشگیری از رخ‌دادن چنین تخلفاتی مقرر شد اسامی تمامی بهره‌مندان از واکسن در سایت شفاف شهرداری تهران بارگذاری شده و پروتکل سختگیرانه تزریق با نظارت فنی شرکت شهر سالم و حراست کل شهرداری تهران اعمال شود.

زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران در این رابطه به همشهری گفت:‌ «در شرایطی که تولید واکسن محدود است و امکان تامین و تهیه واکسن محدودیت‎‌هایی برای همه دارد، طبیعی است که این واکسن‌ها در وهله نخست به افرادِ در اولویت تزریق شود.

در شهرداری تهران هم گروه پاکبانان و خدمات شهری که وظیفه رُفت‌و‌روب و جمع‌آوری پسماند را به‌عهده دارند و عزیزانی که در بهشت زهرا فعالیت می‌کنند را در اولویت قرار داده است، زیرا نوع شغل و فعالیت‌شان اقتضا می‌کند که مصونیت داشته باشند. بر همین اساس، وزارت بهداشت مقداری واکسن را از طریق مراکز درمانی و کلینیک‌ها که در مناطق ۲۲گانه هستند، در اختیار قرار داد. متأسفانه خبردار شدیم که در یکی از مناطق شهرداری دریافت‌کنندگان واکسن درست مدیریت نشده و بخشی از این دوزها به افراد غیرپاکبان تزریق شده که خودِ این یک تخلف و کاملا غیراخلاقی است و حتما باید برخورد صورت بگیرد، هم با کسانی که درست مدیریت نکردند، هم کسانی که مسبب تزریق واکسن به کارمندان شدند.

برخورد هم باید در دو سطح صورت بگیرد؛ یکی در شهرداری و دیگری در وزارت بهداشت که باید با خاطیان برخورد کنند.» او درباره نداشتن کارت ملی برخی پاکبانان غیرایرانی نیز توضیح داد:‌ «اینکه چه کسانی دریافت‌کننده واکسن باشند، سازوکاری است که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص می‌کند. به‌صورت کلی آحاد جامعه و همه کسانی که در این جامعه زندگی می‌کنند، مستحق دریافت واکسن هستند تا سالم باشند. حالا فرقی هم نمی‌کند که ایرانی باشند یا غیرایرانی. منتها باید در یک شرایط متعادل که واکسن به اندازه کافی باشد.»‌

منبع: همشهری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها