|

اقدام عجیب دفتر رییس جمهور

اعتراض آیت الله اراکی به افطاری رییس جمهور

یک عضو شورای عالی حوزه علمیه از واریز مبالغی به عنوان افطاری به حساب روحانیون، انتقاد کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

اقدام عجیب دفتر رئیس‌جمهور در واریز مبالغی با عنوان «افطاری» به‌ حساب روحانیون واکنش‌های زیادی در روزهای اخیر در پی داشته است. در همین راستا آیت الله اراکی عضو شورای عالی حوزه علمیه نیز با انتشار بیانیه ای به این اقدام به تندی انتقاد کرده است. 

آیت الله محسن اراکی عضو شورای عالی حوزه های علمیه با صدور بیانیه ای به واریز مبلغی افطاری به حساب طلاب و اساتید حوزه از سوی رئیس جمهور واکنش نشان داد که متن آن به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم ربِّ شهرِ رمضانَ الذی أنزَلتَ فیهِ القرآن و افتَرَضتَ علی عبادِکَ فیه الصیامَ صلِّ علی محمدٍ و آلِ محمدٍ؛

اخیراً در اقدامی نامعمول و غیر مسبوق به سابقه، وجهی با عنوان افطاری رئیس جمهور به حساب طلاب و اساتید حوزه های علمیه واریز گردیده که با عنایت به شرایط خاص اقتصادی کشور و فشار سختی که عامه قشر محروم در آن به سر می‌ برند بیش از آنکه کمک به قشر مستضعف و سربلند طلاب محسوب شود، شائبه‌ ی مسائل دیگری در آن مطرح است که شأن طلاب و حوزه‌ های علمیه از آن مصون و محفوظ است. در پی این اقدام نامتعارف حضرت آیت الله اراکی مبلغ مزبور را به حساب مبدأ عودت نموده و خاطر نشان کردند: «از ابتدای پیدایش حوزه های مقدسه علمیه بنا نبوده و نیست که طلاب جیره خوار دولت‌ها باشند، در شرایطی که مردم در فشار سخت اقتصادی قرار دارند اگر دولت امکاناتی برای کمک به قشر مستضعف جامعه دارد بهتر است به عامه مردم رسیدگی کند و طلاب با همه‌ ی شرایط سختی که بر آنها می‌ گذرد همراه مردم و همدرد مردمند و نیازی به این هدایای مشکوک ندارند».

اللّهُمَّ إِنّا نَرْغَبُ إِلَیْکَ فی دَوْلَة کَریمَة تُعِزُّ بِهَا الإسْلامَ وَأَهْلَهُ، وَتُذِلُّ بِهَا النِّفاقَ وَأَهْلَهُ، وَتَجْعَلُنا فیها مِنَ الدُّعاةِ إِلی طاعَتِکَ، وَالْقادَةِ إِلی سَبیلِکَ، وَتَرْزُقُنا بِها کَرامَةَ الدُّنْیا وَالاْخِرَةِ.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

دفتر آیت الله اراکی

۱۲رمضان المبارک ۱۴۴

منبع: فرارو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها