|

LA تا توکیو در 3 ساعت با هواپیمای مافوق صوت!

شرکت هوایی آمریکا قصد دارد تا سال آینده هواپیمای مافوق صوت با سرعت بالا در پرواز را راه اندازی کند.

لینک کوتاه کپی شد

برنامه ریزان مستقر در فلوریدای آمرکیا در صدد اند تا پایان این دهه هواپیمای ما فوق صوتی را راه اندازی کنند که قادر است مسیر لس آنجلس تا توکیو را در کمتر از سه ساعت طی کند. 

این هواپیمای ما فوق صوت AerionAS3 نام دارد که سازندگان آن در روز دوشنبه اعلام کردند که قادر به حمل 50 مسافر در محدوه 7000 مایلی دریا ها است. 

تام وایس؛ مدیر عامل شرکت Aerion نیز در بیانیه ای گفت: " این هواپیمای ما فوق صوت تنها نقطه آغاز فناوری های هوایی به شمار می آید".

در اوایل سال جاری، Aerion همکاری خود را با مرکز تحقیقاتی لانگلی ناسا با تمرکز ویژه بر پرواز های تجاری در محدوده 5-3 مایلی گسترش داد و به عبارت ساده تر باید گفت که سرعت پرواز این هواپما 3700 تا 6200 کیلومتر در ساعت است و در واقع سرعت آن به هفت برابر دیگر هواپیما های مسافر بری است.

در حال حاضر ساخت این هواپیما و طراحی بخش های مختلف آن در حال انجام است و جزئیات مرتبط با آن نیز تا سال 2021 به اطلاع عموم می رسد. 

شرکت هوپمایی Aerion همچنین قصد دارد تا هواپیمای مافوق صوت AS2 که طی 4.5 ساعت نیویورک را به مقصد  لندن ترک می کند و بیش از 50 سال است که وارد سرویس تجاری شده است را به یک هواپیمای مافوق صوت تبدیل کند. 

راه اندازی هواپیمای مسافر بری 12-8 با رعت بیش از 1000 مایل در ساعت در سال 2023 آغاز می شود و اولین پرواز مافوق صوت پرواز AS2 نیز در سال 2024 پیشبینی شده و شرکت  آن نیز قصد دارد تا سال 2026 این هواپیما را به بازار تجاری عرضه کند. 

در حال حاضر شرکت Aerion در مقر جدید و عظیم  خود در فلوریدا و درست در کنار فرودگاه بین المللی اورلاندو ملبون مستقر شده و در حال انجام  پروژه های بلند پروازانه خود در زمینه فناوری های هوایی است. 

unnamed (1)

همچنین پرواز  آخرین هواپیمای مسافربری مافوق صوت در آسمان به پرواز هواپیمای کنکورد در بیش از 17 سال پیش بر می گردد که با وجود آنکه یک پروژه شگفت انگیز در فناوری های هوایی به شمار می آمد، هزینه های گزاف و تاثیرات مضری را بر محیط زیست در پی داشت. 

این هواپیما در واقع موجب انتشار گاز های گلخانه ای بیشماری شد و وایس نیز در گزارشی در این باره اعلام کرد که: " آنچه که ما در سال 2020 قصد داریم بسازیم، از این هواپیمای پر هزینه و پر ضرر بسیار متفاوت است و ما می دانیم که دنیا نمی تواند تا سال 2050 صبر کند تا تاثیرات مضر کربن در هوا خنثی شود و بنابراین ما خیلی زود تر باید کاری در این زمینه انجام دهیم و این بزرگترین هدف ما است".

از شرکای راه اندازی پرواز AS2 Aerion نیز می توان به تولید کنندگان موتور های مافوق صوتی همانند Affinity و Spirit AeroSystems اشاره کرد که در طراحی نمایشگر ها، سنسور ها، سیستم های کنترل پرواز و همچنین ساخت جت های نظامی، انقلابی را در این عرصه به وجود آورده اند. 

Spike-S-512-

105296066-1530047595525boeing-hypersonic-jet

download

منبع: CNN

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها