|

رییس مجمع نمایندگان فارس:

افزایش سرمایه گذاری شستا در فارس!

با مسئولان شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) توافق شد که این شرکت، سرمایه‌گذاری بیشتری در فارس انجام دهد.

لینک کوتاه کپی شد

رییس مجمع نمایندگان فارس گفت: در دیدار با مسئولان شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) توافق شد که این شرکت، سرمایه‌گذاری بیشتری در فارس انجام دهد.

ابراهیم عزیزی شنبه در بازدید از اداره‌کل تامین اجتماعی فارس در شیراز، تحقق رونق تولید را در سایه حل مشکلات سازمان‌هایی همچون تامین اجتماعی دانست و افزود: می‌توان گفت که سازمان تامین اجتماعی به نوعی در خط مقدم رونق تولید قرار دارد.

وی، با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در این سال باید از قشر زحمتکش کارگران به عنوان عناصر اصلی تولید حمایت جدی به عمل آوریم.

او اظهار داشت: در همین راستا، مجلس نگاه جدی به حل مشکلات جامعه کارگری دارد و رقم قابل توجه ۸۹ هزار میلیارد تومان را نیز جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مصوب کرده است.

به سازمان تامین اجتماعی نباید به عنوان قلک نگاه کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نگاه قلکی دولت‌ها به سازمان تامین اجتماعی گفت: چنین نگاهی کاملا اشتباه و مشکل ساز است و تا زمانی که دولت‌ها این سازمان را در جایگاه قانونی خودش نبینند مشکلات همچنان پابرجا خواهد بود.

عزیزی ادامه داد: از ابتدا بنا بود که سازمان تامین اجتماعی به شکل غیردولتی اداره شود اما تصدی‌گری دولت تا پایین‌ترین سطح این سازمان به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران است و تا زمانی که به عنوان قلک به آن نگاه شود، مشکلات بسیاری متوجه آن خواهد بود.

رئیس مجمع نمایندگان فارس، خواستار مدیریت اموال و امکانات سازمان تامین اجتماعی توسط این سازمان شد و گفت: ما نسبت به مدیریت این اموال توسط دیگر نهادها نقد داریم.

عزیزی، خواستار پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی شد و تصریح کرد: دلیلی ندارد یک مجموعه متعلق به سازمان را به فرد یا افرادی واگذار کنیم و سپس سازمان را با بدهی‌های فراوان تنها بگذاریم.

وی، بر لزوم ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان تاکید کرد و گفت: این دیدگاه وجود دارد که بیمه، پول را نقد می‌گیرد اما در ارائه خدمات نسیه برخورد می‌کند و لذا باید خدمات سازمان به ویژه در بحث درمان به روز باشد تا رضایت مردم جلب شود.

نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین با توجه به نیاز شهر صدرا به شعبه‌ای از تامین اجتماعی و همچنین درمانگاه تامین اجتماعی، این دو مجموعه در این شهر راه‌اندازی خواهد شد.

منبع: ایرنا

 

دیدگاه تان را بنویسید