|

خاموشی تهران

قطع برق مشترکان تهرانی برای جلوگیری از تجمعات است؟

آیا قطع برق مشترکان تهرانی برای جلوگیری از تجمعات و محدودیت کرونایی است؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در حالی که طبق هشدار مسئولان بهداشتی کشور به شهروندان توصیه می شود که در روزهای آلودگی هوا و وضعیت شکننده شیوع کرونا برای قطع زنجیره بیماری در خانه بمانند و از هر گونه دورهمی و سفر تفریحی خودداری کنند؛ برخی خاموشی های شبانه در تهران و قطع برق مشترکان تهرانیخبرساز شده است.

قطع برق مشترکان تهرانی برای جلوگیری از تجمعات است؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی صنعت برق کشور در پاسخ به این سوال که آیا برق مشترکان تهرانی همچون شب گذشته قطع می‌شود یا خیر؟ توضیحاتی را ارائه داد. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور در پاسخ به این سوال که آیا امشب هم خاموشی برق در تهران اتفاق می ‌افتد یا خیر؟ گفت: خاموشی روز گذشته در تهران و به خصوص شهر‌های اطراف آن از قبل تعیین نشده بود و کاملا اتفاقی بود.

او ادامه داد: خاموشی امشب هم بستگی به رفتار مشترکان دارد و با توجه به اینکه در بعد از ظهر با کاهش دما و برودت هوا مصرف گاز خانگی بیشتر می ‌شود این موضوع دور از ذهن نیست. سخنگوی صنعت برق کشور افزود: توصیه ما به مشترکان این است که در مصرف انرژی به خصوص گاز صرفه جویی کنند چرا که نیروگاه‌ های ما بدون گاز نمی‌توانند برق تولید کنند.

رجبی مشهدی در ادامه به نقش مشترکان در کاهش مصرف سوخت اشاره کرد و گفت: به این منظور، صنعت برق برای تشویق مردم به کاهش مصرف برق که تاثیر آن در کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌ ها نمایان می ‌شود، مشوق ‌هایی را که در تابستان برای مشترکان خانگی اختصاص می‌داد، در زمستان نیز اجرایی می ‌کند. 

به گفته این مقام مسئول مشترکان خانگی در صورتی که مصرف برق خود را کاهش دهند، از مشوق‌های صنعت برق برخوردار خواهند شد.

احتمال خاموشی برق در چند استان

ایسنا هم به نقل از وزیر کشور نوشت:

* استانداران بر اساس قانون پاک، مصرف سوخت در استان‌های خود را از جمله در بخش خانگی و صنعتی، مدیریت کنند.

* موضوع خاموشی برق در چندین استان به صورت موردی اتفاق افتاده است، که اگر ملاحظه نشود احتمال خاموشی برق زیاد است.

* (با اشاره به آلودگی هوا): باید ممنوعیت تردد کامیون و خودروهای فاقد معاینه فنی اجرا شود. باید بین اینکه، فعالیت نیروگاه مختل و دچار خاموشی شویم و اینکه شاخص ‌های محیط زیست در حد استاندارد رعایت شود، این موضوع را مدیریت کنیم. استانداران باید روش‌ های مختلف صرفه جویی را به صورت شیوه نامه‌ های مدون، اجرا و نظارت کنند تا بتوانیم با کمترین هزینه، از زمستان عبور کنیم.

منبع: برترین ها

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها