|

واکنش وزارت بهداشت:

تجمعات اعتراضی مخالفان واکسن کرونا

تجمعات اعتراضی مخالفان واکسن علیه واکسن کرونا ؛ نه به واکسن داخلی ، نه به واکسن خارجی!

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- در حالی که بیماری و ویروس کرونا در جامعه اوج گرفته و بسیاری از شهر ها و روستا ها هنوز درگیر این بیماری هستند، آن هم درست در شرایطی که تمامی اقشار جامعه مستقیما درخواست خرید واکسن کرونا و تجویز آن را به مقامات و با استفاده از هشتگ ها رسانده اند، خبر هایی از تجمعات اعتراضی علیه خرید واکسن کرونا نیز به گوش می رسد!!! ظاهرا گروهی با تجمعات اعتراضی علیه خرید واکسن کرونا شعار هایی با مضمون ( نه به واکسن کرونا خارجی ، نه به واکسن داخلی ، ما داروی امام کاظم (ع) داریم) تعجب همگان را برانگیخته اند. این اقدام عجیب با واکنش وزارت بهداشت نیز همراه بوده است. 

تجمعات اعتراضی علیه خرید واکسن کرونا

همانطور که گفته شد در بحبوحه ی رایزنی ها برای خرید واکسن کرونا و تجویز میان مردم و نجات جان بشری، گروهی در تجمع اعتراضی علیه خرید واکسن کرونا خواستار عدم خرید واکسن شده اند! رییسی درباره اقدامات وزارت بهداشت در مقابل اظهارات ضد واکسن در شرایط بحران کرونا و احتمال تشویش اذهان عمومی، گفت: "برنامه ریزی ما برای تولید و خرید واکسن، واکنشمان نسبت به این چنین مباحثی است و این اظهارات تاثیری در برنامه ریزی ما نخواهد داشت."

پیشنهاد می شود: دستورات مهم روحانی در خصوص خرید واکسن کرونا و انتقال به کشور

تجمع اعتراضی مخالفان واکسن ضد علم و ضد تکنولوژی است

وزارت بهداشت به تحرکات و تجمعات اخیر مخالفان واکسن واکنش نشان داد. علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت این رفتارها را "ضد علم" و "ضد تکنولوژی"  دانست. او گفت: "شاهد بودیم که در همین کشور کتاب مرجع پزشکی را هم سوزانده اند و این مباحث چیز تازه ای نیست. یا حتی اگر برگردیم در تاریخ خودمان، افرادی بودند که در زمان امیر کبیر در رابطه با واکسن آبله و غیره مقابله می کردند و می گفتند اگر این واکسن را بزنید شیطان یا جن و غیره وارد بدن تان می شود. متاسفانه از این اظهارات همیشه بوده و البته مختص ایران هم نیست و در آمریکا و کشور های دیگر هم گروه هایی هستند که با زدن واکسن مخالف هستند و این موضوع فقط به گروه های خاص کشور ما مربوط نیست." 

اشاره معاون وزیر بهداشت به "کتاب ‌سوزی" به رفتاری بود که سال گذشته عباس تبریزیان مدعی طب سنتی انجام داد. او کتاب مرجع طب داخلی هاریسون را مقابل دوربین ها آتش زد. در هفته ‌های اخیر عده ای با برگزاری تجمع مخالفت خود را با تزریق "واکسن کرونا" اعلام کرده اند. این دسته از مخالفان هم با واکسن داخلی مشکل دارند و هم با واکسن خارجی. 

 رئیسی همچنین درباره مخالفت ‌ها با واکسن افزود: "دو نوع مخالفت وجود دارد؛ برخی‌ها می ‌گویند شاید به این واکسن اطمینان نداریم و نمی زنیم و عده ای هستند که کلا مخالفند و می گویند واکسن نزنید و یک اسمی را هم می گذارند و می گویند داروی فلان را استفاده کنید."

سردار نقدی : من به واکسن کرونا اعتماد نمی کنم

اخیرا سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه به نیرو های سپاه و بسیج توصیه کرده بود که واکسن خارجی کرونا را تزریق نکنند. او در توضیح این توصیه خود گفته است: "امروز همان‌ هایی صاحبان شرکت ‌های تولید کننده واکسن کرونا هستند که معتقدند جمعیت مردم دنیا زیاد است و باید ۲۰ درصد از جمعیت دنیا کاسته شود؛ این کاهش نیز تنها از طریق افزایش مرگ و میر صورت می ‌گیرد. بر اساس اسنادی که وجود دارد این موسسات خود ویروس را دست‌ کاری و آلوده کرده ‌اند؛ در شرایط چگونه می ‌توان به آنها اعتماد کرد؟ من اعتماد نمی ‌کنم." 

سردار نقدی افزود: «من گفتم که نمی‌توانم جای مسئولان بهداشت و درمان کشور بنشینم و راجع به آنها قضاوت کنم؛ تصمیم با مسئولان بهداشت و درمان است و اگر من بخواهم خطاب به همه مردم حرفی بزنم به دخالت در کار وزارت بهداشت و درمان متهم می‌ شوم، اما حوزه مسئولیت من پاسدارانی است که با من کار می ‌کنند و مسئول اداره امور آنها هستم و می توانم به آنها توصیه‌ هایی داشته باشم و در این خصوص نیز کسی نمی ‌تواند به من بگوید که دخالتی در کارش کردم.» 

واکسن کرونا اجباری نیست 

رییسی درباره اقدامات وزارت بهداشت در مقابل اظهارات ضد واکسن در شرایط بحران کرونا و احتمال تشویش اذهان عمومی، گفت: "برنامه ریزی ما برای تولید و خرید واکسن، واکنشمان نسبت به این چنین مباحثی است و این اظهارات تاثیری در برنامه ریزی ما نخواهد داشت."

او تاکید کرد: «البته این افراد می توانند این واکسن خاص را نزنند واین واکسن خاص اجباری نیست. واکسنی مثل کرونا را باید در دسته بندی واکسن هایی مثل آنفلوآنزا نگاه کنیم که افراد پر خطر تزریق می کنند و اجباری هم نیست. اما واکسیناسیون روتین کشور مثل واکسن فلج اطفال، ب ث ژ و ... داستانشان متفاوت است.»

منبع: فرارو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها